Puna ja Toomla tõstsid HIFK ainuliidriks

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Ardo Puna ja Sten Toomla koduklubi Helsingi IFK alistas Soome käsipallimeistrivõistluste nõrgemal vaheturniiril võõrsil Vantaa Atlase 25:19 (10:6).

Atlas pääses avapoolaja keskel küll 5:3 juhtima, kuid HIFK vastas sellele 4:0 vahespurdiga. Poolaja lõpus külalised suurendasid vahet ning puhkama mindi HIFK neljaväravalises eduseisus. Teisel poolajal ei saanud võõrustajad vastasele lähemale kui neli tabamust ja külalised võtsid lõpuks kuueväravalise võidu. Kohtumise teiseks täheks valitud Puna arvele kanti kaheksa ning Toomlale üks tabamus. Puna realiseeris pealevisked 62- ja Toomla 25-protsendiliselt.

HIFK juhib kaheksa vooru järel turniiritabelit 14 punktiga. Järgnevad Sten Maasalu ja Ott Variku leivaisa Siuntio IF 12, Turu AIFK nelja ning Atlas kahe silmaga.