Puna ja Variku viskekontserdid olid vastastele liiast

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Käsipallur Ardo Puna koduklubi Helsingi IFK alistas Soome meistrivõistluste 11. voorus võõrsil Abo IFK 31:24 (14:15).

HIFK pääses küll 6:3, 8:5 ja 13:10 juhtima, kuid puhkama mindi Turu klubi üheväravalises eduseisus. Teisel poolajal tegid külalised 15:16 kaotusseisust 4:0 vahespurdi, suurendasid edu 26:19 peale ning võitsid seitsme tabamusega. HIFK kangelaseks kerkis kohtumise parimaks mängijaks valitud Puna 12 väravaga. Lisaks ka ühe kaheminutilise karistuse teeninud Puna tabavusprotsent oli 75.

Ott Varik ja Sten Maasalu aitasid Siuntio IF-i kodus 39:27 (21:11) võidule Paraineni IF-i üle. SIF läks viie minutiga 5:1 juhtima ning tegi 9:5 eduseisust Variku kolme tabamuse abil 6:0 vahespurdi. SIF võitis poolaja kümne ja kogu kohtumise 12 väravaga. Mängu parimaks valitud Varik viskas 83-protsendilise tabamuse juures kümme ning Maasalu kuus väravat. Korra karistuspingil käinud Maasalu tabavusprotsendiks osutus 86.

HIFK hoiab turniiritabelis 15 punktiga neljandat ning kolm silma vähem kogunud PIF viiendat kohta. AIFK on seitsmendal ja PIF eelviimasel ehk üheksandal positsioonil.