Puna koduklubi kaotas karikafinaalis suursoosikule

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Tänavused Soome käsipallikarikavõistlused võitis Riihimäki Cocks, kes alistas finaalis Ardo Puna koduklubi Helsingi IFK 30:20 (13:9).

Riihimäel toimunud kohtumine algas finaalile omaselt närviliselt ja seetõttu tuli esimest tabamust oodata ligi viis minutit. Mäng jätkus võrdselt seisuni 7:7, kuid siis suutis Cocks avapoolaja viimase 11 minutiga sisse seada neljaväravalise edu. Teise poolaja alguses läks Cocks 4:0 vahepurdi abil ette 17:9 ja võttis kümnetabamuselise võidu. Puna arvele kanti 60-protsendilise tabavuse juures HIFK parimana kuus väravat. Cocksi resultatiivseimad mängijad olid traditsiooniliselt Teemu Tamminen ja Nico Rönnberg, kes said seekord võrdselt kirja kaheksa tabamust.

Viiendat aastat järjest Soome karikavõitjaks kroonitud Cocksil on ette näidata kümme esikohta. Rekordit hoidvat Karjaa BK-46 meeskond lahutab Cocksi veel vaid üks karikavõit.