fbpx
Close

Puna: naudin valuvabalt käsipalli mängimist

Avatar
-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalal säras Ardo Puna, kelle 14 väravat Soome käsipallikarikavõistluste mängus on käimasoleva hooaja eestlaste skoorirekord.

Soome karikavõistluste poolfinaalis toimus eestlaste vastasseis. Ardo Puna ja Helsingi IFK kohtusid Siuntio IF-iga, kus pallivad Ott Varik ja Sten Maasalu. Avapoolaeg kulges peamiselt SIF-i juhtimisel, ent vaheajavileks tuli Puna tabamusest tabloole 17:17 viik. Kolm eestlast olid selleks hetkeks visanud kümme väravat, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Külalised Siuntiost alustasid teist pooltundi paremini ning rebisid parimal juhul vahe neljale väravale. 45. minutil algas tõeline Puna-show, sest 26-aastane Põlva käsipalli kasvandik tabas neli korda järjest, aitas HIFK-i viigini ning peagi libises kodumeeskond eest. HIFK sai lõpuks 38:34 võidu. Puna arvele jäi 14 väravat, tabades viskeid 88-protsendilise täpsusega. Varik ja Maasalu said mõlemad SIF-i kasuks kirja kuus väravat.

“Nautisin täiega valuvabalt käsipalli mängimist, sest oktoobris oli mul väike probleem õlaga,” kommenteeris poolfinaali sangar Puna. “Nüüd oli õlg palju parem ja võib vist öelda, et vormiga võis rahule jääda. Siuntio on mu eelmine klubi ja muidugi ei tahaks neile kaotada, nii et see tõsiasi andis veidi lisamotivatsiooni.”

Mullu lõpetas HIFK põhiturniiri kuuendana ja jäi veerandfinaalis mängudega 2:3 alla Helsingi Dickenile. Tänavu on liigas kaotatud vaid korra ja nüüd edeneti karikafinaali. “Klubi pole otseseid eesmärke välja öelnud, aga HIFK pole juba 20 aastat esikolmikusse jõudnud, nii et medalitele tahaks küll mängida,” arvas Puna.

“Hetkel mängin klubis vasaksisemise positsioonil, ehkki hooaega alustasin hoopis paremsisemise kohal. Ja muidugi vahel kasutatakse mind mängujuhina ka. Pärast mitut vigastusrohket hooaega naudin mängimist,” tunnistas Puna, kes kaheksa liiga- ja karikamänguga tänavu juba 60 väravat visanud.

HIFK-i vastane 1. detsembril toimuvaks karikafinaaliks selgub Dickeni ja Riihimäki Cocksi vahelisest poolfinaalist. Puna klubikaaslasele Sten Toomla jaoks tuleb karikalahing liiga vara. “Kuus nädalat tagasi opereeritud vasaku randme sidemed vajavad taastumiseks aega ja arstidega oleme seadnud eesmärgi olla platsil tagasi jaanuaris,” sõnas Toomla.

scroll to top