Puna viis Soomes HIFK ja Maasalu SIF-i poolfinaali

-Ardo Puna | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallurite Ardo Puna ja Sten Toomla koduklubi Helsingi IFK ning Sten Maasalu ja Ott Variku leivaisa Siuntio IF võitsid Soome meistrivõistlustel otsustava veerandfinaali ning edenesid nelja parema hulka.

HIFK alistas viiendas veerandfinaalis Karjaas kohaliku BK-46 meeskonna 22:18 (9:8). Külalised pääsesid Puna kahe tabamuse abil ette 4:1 ja poolaja keskel juhtis HIFK 8:4. Seejärel seadsid võõrustajad jalule viigi, kuid puhkama mindi tänu Puna väravale pealinnaklubi eduseisus. Teisel poolajal oli HIFK Toomla tabamuse järel ees 16:13 ja pärast Puna kolme väravat 20:15 ning lõpusireen fikseeris külaliste neljatabamuselise võidu.

Kohtumise parimaks mängijaks valitud Puna tõi HIFK-le üleplatsimehena 12 väravat, Toomla arvele kanti üks tabamus. Puna realiseerimisprotsent oli 46 ja ka ühe kaheminutilise karistuse teeninud Toomlal 25. “Meie jaoks suur saavutus,” ütles Puna Soome käsipalliliidu vahendusel. “HIFK on üle pika aja poolfinaalis! Super!”

SIF sai veerandfinaalseeria otsustavas kohtumises võõrsil 33:28 (17:17) jagu Kauniaineni GrIFK-ist. Külalised läksid 22. minutil küll 14:10 juhtima, kuid puhkepausiks särasid tablool viiginumbrid. Teist poolaega alustas SIF 6:0 spurdiga ning sellega oli võitja saatus ka otsustatud.

Mängu parimaks tunnistatud Maasalu arvele kogunes kümme ja Varikule viis väravat. Maasalu tabavusprotsent oli 63 ning Varikul 71. “Mängisime hästi ja meeskondlikult,” sõnas Maasalu. “Meil oli puudu vasaksisemine von Numers (Alexander – toim.) ning seetõttu pidid teised mehed esile kerkima. Kaitses tegutsesime hästi ja kokkuvõttes võib öelda, et esitasime oma tänavuse hooaja parima partii.”

Põhihooajal kuuenda koha saanud HIFK kohtub poolfinaalis valitseva meistri Riihimäki Cocksiga ning põhiturniiri viies meeskond SIF võtab mõõtu Helsingi Dickenilt. Finaalipääsuks on vaja kolme võitu.