fbpx
Close

Rääkides lühikeseks jäänud hooajast ehk Eesti naiste võistluste kokkuvõte

Avatar
-Reval-Sport/Padise | Foto: Padise Käsipalliklubi

Käsipall24.ee on Eesti naiste käsipallile häbiväärselt vähe tähelepanu pööranud ning sel nädalal üritame seda viga parandada. Järgmised päevad pühendame sellele ning alustame läbi statistika üldise analüüsiga selle hooaja täiskasvanute meistrivõistlustele.

Kuna naiste liigades osalevaid võistkondi on vähe, siis liigade süsteem oli tänavu selline, et hooaja esimeses poole mängiti ära karikavõistlused ning alates jaanuarist alustati meistrivõistlustega, kus siis kevadeks Eesti parim võistkond selguma oleks pidanud.

Eesti naiste karikavõistlused 

Oktoobri alguses käima läinud karikavõistlustel osales tänavu viis võistkonda: Reval-Sport/Padise, Reval-Sport/Mella, SK Tapa, HC Kehra ja HC Tabasalu. Eelmisel hooajal Eesti meistriks tulnud Padise domineeris karikavõistlusi täielikult, kui kõik vastased alistati keskmiselt pea 20 väravaga. Eelvooruga pidi piirduma Tabasalu võistkond ning edasi jätkati poolfinaalides.

Nelja parema hulgas alistas Padise Mella ning Kehra oli parem Tapa võistkonnast. Finaalis võitlesid noored kehrakad küll tublisti, kuid kogenud tiitlikaitsja vastu neil võimalust ei olnud. Mella võitis pronksi.

Statistika

Karikavõistluste resultatiivsemateks mängijateks olid Reval-Sport Padise esindajad Polina Gorbatsjova (78 väravat) ja Maarja Põldver (50). Neile järgesid Tapa Mia-Marii Tedrekull (35), kes realiseeris ka 100 protsendilise tabavusega 17 karistusviset ning domineeris seda kategooriat ja Mella Angelika Šalk (27).

Turniiri ainukese punase kaardi teenis Padise Marie Urvik ning nelja mänguga said enim kollaseid kaarte HC Kehra mängijad Karina Adissova ja Karina Mere. Enim kahe minutilisi karistusi määrati Mella Jekaterina Tšerneštšukile (4).

-Padise Käsipalliklubi | Foto: Eesti Käsipalliliit

Eesti naiste meistrivõistlused

Jaanuaris sama viie võistkonna osavõtul alustatud Eesti meistrivõistlustel jõudsid kõik võistkonnad pidada vaid neli mängu enne kui koroonaviirus spordimaailma peatas. Selle ajaga jõudis turniiril sündida ka üks suurem üllatus, kui karikavõistlustel domineerinud Padise jäi 28:31 alla Mellale. Niisis jäi Reval-Sport Mella tabeliliidriks ning vaatamata karikavõitjate võimsale väravatevahele (+50, Mellal oli see näitaja +9) jäeti nad hõbedale. Neile järgnesid HC Kehra, SK Tapa ja HC Tabasalu.

Statistika

Ka naiste meistrivõistluste resultatiivsustabelit domineerisid Reval-Sport Padise esindajad Polina Gorbatsjova (44 väravat) ja Maarja Põldver (38). Neile järgnesid seekord võrdsemas heitluses Tapa Marjette Maie Müntser (34) ja Kehra Karina Adissova (34), kes olid mõlemad ka väga kindlad seitsme meetri karistusvisete realiseerijad, visates eksimatult vastavalt 15 ja 10 väravat ning juhtides seda arvestust.

Meistrivõistluste ainukese punase kaardi teenis Padise Veronika Londak ning enim kollased kaarte teenis sarnaselt karikavõistlustele Kehra Karina Adissova (3). Neli kahe minutilist karistust teenisid Kehra Merili Heinla ja Karina Mere ning Mella Anastassia Volkova.

Kokkuvõtteks võib öelda, et naiste mänge jäi sel hooajal kahetsusväärselt väheks ning esmapilgul tundub, et meie naiste käsipall liiga heas seisus ei ole. Selle nädala jooksul toome teieni kindlasti erinevate ekspertide, treenerite ja mängijate analüüse Eesti naiste käsipallist, selle hetkeseisust ja tulevikust.

scroll to top