Raasiku/Mistra alistas esiliigas pingelises kohtumises Oskari

-Raasiku/Mistra | Foto: Erakogu

Meeste esiliigas peeti pühapäeval ette ära kaheksanda vooru kohtumine, kus läksid vastamisi liigatabeli kaks viimast. Raasiku/Mistra sai hooaja teise võidu, alistades võõrsil Tallinna Oskari tulemusega 31:29 (21:14).

Kristiine spordihoones olid platsil meeskonnad, kes tänavu juba kahel korral kohtunud. Karikavõistluste avaringist edenes Raasiku/Mistra, kes 16-väravalise võidu järel võis teises mängus viiki lubada. Kevadel alistas siis veel HC Tallase nime all mänginud tiim Oskari mõlemas esiliiga veerandfinaalmängus, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kohtumine algas kahe Eesti ekskoondislase viskevõistlusega, kui Priit Kotsar ja Taavi Tibar tabasid kahel korral seisuks 2:2. Oskar sai korraks kahe väravaga ette, kuid külalistel võttis viskamiskohustuse Markus Oliver Mädo ning tema järjestikuste tabamuste toel juhtis Raasiku/Mistra 13. minutiks 10:7.

Oskaril oli kogenuid pallureid veel ning hiljuti 56. sünnipäeva tähistanud Mart Liinat realiseeris täpselt karistusviskeid. Vastaspoolel mänginud Kert Liinat võttis isast eeskuju ja suurendas külalismeeskonna edu neljale väravale. Oskar vähendas vahet, ent raasikulased tegid võimsa lõpu avapoolajale ja läksid puhkama 21:14 eduseisus.

Raasiku/Mistra hoidis teise pooltunni algul edu, hästi hakkas tabama Mihkel-Matteus Luik. Oskar ei lakanud võitlemast ja väravaid tuli igast allikast. Käe sai valgeks veel üks ekskoondislane, väravavaht Raiko Pajust, tehes 43. minutil seisuks 26:21. Siis tabasid Liinat ja Kotsar ning pärast Luige kaheksandat väravat tuli Ragnar Põldma viskest juba 27:25.

Viimast kümmet minutit alustas Raasiku/Mistra pärast võõrustajate 8:1 vahespurti minimaalsest eduseisust. Aga lisakäik oli Jüri Lepa hoolealustelgi – Johannes Treimanis, Tibar ja uuesti Treimanis viisid külalismeeskonna 30:26 ette, kui mängida jäi veel viis minutit.

Põldma, Liinati ja Hendrik Karlsoni väravatest tuli Oskar veel minut enne lõppu ühe värava kaugusele, ent Tibari täpne vise seadis lõpptulemuseks 31:29. Võitjate kasuks tabasid Luik kaheksa ning Tibar ja Mädo kuus korda, Oskaril viskas Kotsar kümme, Liinat viis ja Põldma neli väravat.