Raasiku/Mistra jätkas esiliigas võidukalt

-Raasiku – Coop Põlva | Foto: Helin Potter

Esiliiga põhiturniiri 15. voor algas kohtumisega Tartus, kus tunamullune esiliiga tšempion Tartu Ülikool võõrustas Raasiku/Mistrat. Külalised haarasid ohjad kohe esimestest minutitest ning kirjutasid tabelisse üheksanda võidu tulemusega 34:25 (18:10).

Novembri lõpul kodusaalis sai Raasiku/Mistra väravaterohkes mängus tugeva teise poolaja toel 33:31 (16:18) võidu, aga jaanuaris täiendati meeskonda mitme kogenud palluriga. Tartus haaras Raasiku kohe avaminutil initsiatiivi ja Veiko Luige värav pani alguse võimsale stardile, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kaheksandaks minutiks juhiti pärast Markus Oliver Mädo tabamust 6:1 ning viis minutit hiljem tegi Martin Nerut seisuks juba 11:2. Tõnu Jõksi väravatest õnnestus tartlastel vahet küll pisut vähendada, kuid 20. minutiks kasvas külaliste edu kahekohalise numbrini – Kermo Pilden viskas seisuks 15:5.

Mängupilt võrdsustus ja kodumeeskonna õnneks vahe vähemalt ei kasvanud enam. TÜ mängiv treener Klaus Peeter Rüütli viskas avapoolaja viimase värava seisuks 18:10. Teist pooltundi alustas Raasiku nagu esimestki, heasse viskehoogu sattus Kert Liinat ja tema tabamusest tuli 36. minutil seisuks 22:11.

Seepeale spurtis vähemusse jäädes TÜ – kahe Rüütli värava vahele mahtus tabamus Gerrit Obergilt ning vahe oli jälle kaheksa. Pikka pidu siiski polnud, uuesti põgenesid raasikulased eest. Kaks väravat 51. minutil Liinatilt kasvatasid edu 31:18 peale. Tartlased ei alistunud ning neli minutit enne lõppu vähendas Henry Mandel vahe üheksaväravaliseks.

Lõpuvile kõlades olid Raasiku/Mistra võidunumbrid 34:25. Laial rindel skoorinud võitjatel said käe valgeks tosin mängijat, neist Liinat, Veiko Luik ja Taavi Tibar viiel ning Nerut neljal korral. Tartu Ülikooli kasuks viskas Rüütli seitse, Jõks viis ja Mandel neli väravat.