Raasiku/Mistra naasis meeste esiliigas võitude teele

-Raasiku – Coop Põlva | Foto: Helin Potter

Pärast viit järjestikust võitu eelmisel nädalal Põlva Coopile kaotanud Raasiku/Mistra naasis meeste esiliigas võitude teele ning alistas kodusaalis HC Viimsi/Tööriistamarketi 27:20 (12:9). Raasiku on 14 punktiga tabelis kolmas, liider Coopist kuus silma maas. Viimsi jätkab kuue punktiga seitsmendal kohal.

Oktoobrikuises esimeses vastasseisus sai Viimsi kodus napi 26:25 võidu. Tööriistamarket lõpetas eelmisel nädalal pika kaotusejada, alistades Tartu Ülikooli. Külalised alustasid Raasikulgi paremini ning said peamiselt tänu Owe-Martti Lemsalu ja Arlo Talmari väravatele kaheksandal minutil 5:3 juhtima, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kahe järjestikuse tabamusega seadis Martin Nerut aga jalule viigi ja Kalev Kütt viis 12. minutil 7:6 esmakordselt ette kodumeeskonna. Viimsil oli võimalusi enamaks, aga poolaja keskel eksiti kolm korda karistusvisetel. Raasiku hakkas edu kasvatama, Taavi Tibar tegi 12:8 ning vaheajaks juhiti 12:9.

Teisele pooltunnile starditi kordamööda skoorides ja 36. minutil oli seis pärast Lemsalu väravat 14:12. Siis hakkas Raasiku eest libisema, järjest tabasid Kütt, Nerut ja Markus Oliver Mädo ning kolm minutit hiljem oli seis juba 17:12. Viimast veerandtundi alustasid võõrustajad aga veelgi võimsamalt.

Tibar viskas mitu väravat ja kahe Greg Gornischeffi tabamuse järel tuli 51. minutil seisuks 24:15. Kuna viimsilaste peatreener Kristo Järve pommitas samal ajal väravaid Viljandis, siis võttis meeskonda juhendanud Jarno Nurm mitu minutilist vaheaega, aga Raasiku kasvatas edu juba kümnele väravale.

Viimase paari minutiga Viimsi küll ilustas veidi numbreid, kuid Raasiku/Mistra sai avaringi kaotuse eest revanši tulemusega 27:20. Tibar ja Nerut viskasid võitjate kasuks kuus ning Mädo viis väravat. Kaotajatel tabas Lemsalu seitse ja Talmar kuus korda.