fbpx
Close

Rasmus Ots: ehk saan ka oma võimaluse

Avatar
-Rasmus Ots | Foto: Siim Semiskar

Nädal tagasi avati Saksamaal karikasarja eelringidega uus hooaeg, möödunud nädalal alustati mängudega kolmes tugevamas liigas ehk võistlustulle asus korraga 102 klubi. Eesti käsipallureid mängib sel hooajal igas liigas kaks ning avavoor tõi kuuikule kolm võitu ja kolm kaotust, sealjuures maitsesid võidurõõmu mõlemad Bundesliga-mehed.

Mullune Bundesliga kuues TSV Hannover-Burgdorf ja Mait Patrail sõitsid külla 12-kordsele Saksamaa meistrile VfL Gummersbachile ning said dramaatiliselt kaks punkti. Veel tosin minutit enne mängu lõppu nelja väravaga taga olnud Patraili koduklubile kindlustas 26:25 (11:14) võidu paremäär Timo Kastening viimasel sekundil visatud väravaga. Eestlase arvele jäi üks resultatiivne sööt.

Rasmus Otsa Bundesliga-debüüt jäi ootele

Kõrgliiga uustulnuk Bergischer HC alustas Bundesliga-hooaega kodus mullu napilt püsima jäänud Ludwigshafeni Die Eulen vastu. Avapoolajal vaid korra juhtima pääsenud Rasmus Otsa tööandja rebis paariväravalise edu sisse teise pooltunni algul ning viis mängu 27:23 (11:12) võiduni. Siingi oli kangelaseks paremäär, sest islandlase Arnor Thor Gunnarssoni arvele kogunes 13 väravat.

Karikamängus vigastada saanud esiväravavaht Bastian Rutschmanni asemel seisis BHC väravas kõik 60 minutit Christopher Rudeck ja Ots nii veel oma Bundesliga-debüüti ei saanud. “Bastian on vähemalt kolmeks nädalaks väljas, nii et olen esindustiimis veel paar mängu ja ehk saan ka oma võimaluse,” sõnas Ots, kes järgmisel pühapäeval sõidab BHC-ga külla Patrailile ja Hannover-Burgdorfile.

“Tundus, et mängu esimene poolaeg läks väga närviliselt, praaki tuli mõlemalt poolt ohtralt,” kirjeldas Ots esimest Bundesliga-kogemust. “Teine poolaeg oli algus juba tunduvalt parem ja kättesaadud edu kestis lõpuni. Rutschmann ja Rudeck on siin meeskonnas kui kuningad, teavad kõike läbi ja lõhki, aga on ka stabiilselt väga heal tasemel väravavahid.”

Karl Roosna: tasemevahe teise ja kolmanda liiga vahel on suur

Eelmisel hooajal kõrgliigast pudenenud TuS N-Lübbecke alustas 2. Bundesligas mänge 3. liigast tõusnud Dormageni TSV Bayeri vastu ning sai Mikk Pinnoneni endisest koduklubist võõrsil 29:21 (15:10) jagu. Dener Jaanimaa tabas võitjate kasuks viiest viskest neli ja andis kuus tulemuslikku söötu – ükski teine pallur platsil ei jõudnud kolmenigi.

Kaotuse pidi vastu võtma Karl Toomi uus kodumeeskond TV Emsdetten, jäädes selgelt 20:33 (9:13) kodus alla Jürgen Rooba kunagisele leivaisale HSG Nordhorn-Lingenile. Mullu olid klubid 2. Bundesligas vastavalt kümnes ja seitsmes. Toomil oli palju viskevastutust, ent eestlasest vasaksisemine tabas vaid ühe kuuest sooritatud viskest.

Saksamaa kolmandas liigas said mõlemad eestlaste klubid napid kaotused. Armi Pärt ja põhjatsoonis kevadel kolmandana lõpetanud Schwerini Mecklenburger Stiere jäid võõrsil 25:27 (12:14) alla mullu 20 punkti vähem kogunud DHK Flensborgile. Eesti koondise joonemängija panustas kolme väravaga.

Sama liiga läänetsoonis hooajal 2017/2018 neljanda koha saanud HSG Krefeld pidi leppima valusa 23:24 (11:15) kaotusega uustulnuk TuS Spenge vastu. Suvel Krefeldi siirdunud Karl Roosna viskas neli väravat, kusjuures just Eesti koondise paremääre tabamused aitasid Krefeldil lõpuminutitel kahel korral viigistada. “Mängisin kõik 60 minutit ja tabasin kuuest viskest neli, aga võinuks rohkem palli saada,” tunnistas Roosna.

“Vastased olid kaitses just keskel väga kompaktsed, aga pall ei jõudnud äärele nii tihti kui soovinuks,” lisas Roosna. “Ühtegi vastast ei saa kolmandas liigas alahinnata, aga vahe 2. Bundesligaga nii mängijate meisterlikkuses kui klubide köögipooles on suur. Meid peetakse oma tsoonis üheks soosikuks ja eks me tunneme ise ka, et on küllaltki hea võimalus midagi suurt korda saata.”

scroll to top