fbpx
Close

Reval-Sport/Padise peatreener: kui kaotame, siis rohkem kui teised

Avatar
-Siiri Uusküla | Foto: Ivo Dobkevitsch

Mullu Eesti naiste käsipallikarikavõitjaks kroonitud Reval-Sport/Padise peab oma tänavuse esimese kohtumise homme kodus Reval-Sport/Mella vastu.

Padise naiskonna juhendaja Siiri Uusküla sõnul on raske konkurentide taset hinnata, sest erinevalt ülejäänud neljast naiskonnast on Padisel sel hooajal veel avamäng pidamata. Viie võistkonna osalusel toimuvate karikavõistluste üle oli Uuskülal aga hea meel. „On hea, et enne finaali ei ole enam nii, et mängime ainult ühe võistkonnaga kaks korda läbi,“ sõnas Uusküla. „Saab rohkem mängida ja neli mängu on parem kui kaks. See tõstab taset ja annab võimaluse konkurente paremini tundma õppida,“ lisas ta.

Mullu krooniti just Reval/Sport-Padise Eesti karikavõistluste meistriks ning Uusküla sõnul on neil tänavu selle võrra raskem ülesanne. „Naistele paneb see kindlasti pingeid peale, sest on vaja tiitlit kaitsta. Kui meie võistkond kaotab, siis kaotame rohkem kui teised,“ selgitas Padise peatreener.

Ta lisas, et kindlasti ei saa tiitlikaitsja alahinnata Reval/Sport-Mella naisi, kuigi neil on noori mängijaid rohkem kui Padisel. Kuigi oma võistkonna trumbiks nimetas Uusküla kogemust, tunnistas ta, et vahest võib vanade mängijate suhtumine osutuda ka komistuskiviks. „Noored teevad võib-olla rohkem trenni, sest neil on rohkem areneda. Vanad mängijad peavad suutma oma taset hoida, aga nad võivad vahest mõelda, et oskavad vana rasva pealt, kuigi tegelikult tuleb iga mäng pingutada. Ei saa mõelda, et vastased on noored ja teen neile kindlasti ära. See on meile vahest valusalt kätte maksnud,“ tunnistas Uusküla.

Reval-Sport/Mella peatreener Ella Kungurtseva ütles, et tänavu kasutatakse viit vanemat mängijat, ülejäänud on nooremad tüdrukud. Naiskonna tugevuseks nimetas Kungurtseva hea kombinatsiooni mängijate kogemusest ja tahtmisest. „Meie vanemad tüdrukud tahavad endiselt mängida ning teevad seda väga heal tasemel,“ rääkis Kungurtseva. „Noored tüdrukud on meil sellised, kes on ka koondisetasemel mänginud. Muidugi on raske vastaseid üllatada, sest me kõik teame üksteist ja ega Eestis ei ole palju mängijaid, kellega ma saaksin teisi võistkondi üllatada,“ lisas ta.

Hooaja plaanideks on Reval-Sport/Mellal võita esikoht, kuid peatreeneri sõnul oldaks rahul ka hõbemedalitega. „Peame õigesti tööd tegema ja kui mängijad seda suudavad, siis me võidame,“ ütles Kungurtseva, kes suurimaks konkurendiks ja väga tugevaks vastaseks nimetas Reval-Sport/Padise naiskonna.

Novembri esimesel päeval võõrustab Kehra SK Tapat. Avavoorus Sport/Reval-Mellale kaotanud Kehra tiimi peatreener Kaupo Liiva andis oma võistkonna esimesele kohtumisele keskmise hinnangu. „Tugev kolm,“ ütles Liiva. „Tulid sisse lihtsad vead, kuigi võistkond iseenesest mängis hästi. Meil oli ju vastas eelmise aasta teine naiskond Mella, nii et arvasin, et meil võib olla oma noore võistkonnaga raskem, aga suutsime mängida küll,“ sõnas Liiva.

Kehra peatreeneri sõnul suudeti esimeses mängus enamus ajast mängujoonisest hästi kinni pidada, kuigi esialgu oli tüdrukutel näha väikest mängunärvi. „Aga see on normaalne ja nad said sellest ilusti üle,“ kiitis Liiva oma hoolealuseid.

Kui avavooru vastast Mellat ja mullu võitjaks tulnud Padise naiskonda peab Liiva sel hooajal Kehra jaoks ilmselt liiga kõvadeks pähkliteks, siis Tapa ja Tallinnaga peaks tema sõnul madistamist jaguma. „Tapa vastu ootan, et mäng tuleks tasavägine ja huvitav,“ rääkis Liiva karikavõistluste teise vooru eel. „Loodan, et meie poolt ei tule ärakukkumisi. Tahan, et tüdrukud võitleksid ja mängiksid sisuga. See on meile esimene kodumäng, kus võib muidugi juhtuda, et tüdrukud hakkavad väristama, aga usun, et nad on selleks siiski valmis,“ sõnas Kehra peatreener kokkuvõtteks.

Ka Tapa naiskonna peatreener Mare Neps sõnas, et peab karikavõistluste favoriidiks Padise naisi. Enda hoolealuste puhul jääks Neps rahule kolmanda kohaga. Mis on aga Tapa naiskonna puhul salarelv, millega konkurendid arvestama peavad? „Me ei anna alla. Püüame võidelda lõpuni,“ sõnas Neps.

scroll to top