fbpx
Close

Risto Lepast saab HC Tallinna peatreener! Jüri Lepp alustab uue käsipalliprojektiga Raasikul

Avatar
-Jüri Lepp ja Risto Lepp | Foto: Erakogu

Eelmisel nädalal oma mängijakarjääri lõpetamisest teatanud HC Tallinna tegevjuht Risto Lepp andis nüüd Käsipall24.ee lehele teada, et võtab üle enda loodud klubi meistriliiga võistkonna peatreeneri koha. Viimased kaks hooaega pealinna klubi juhendanud Jüri Lepp alustab uue käsipalliprojektiga Raasikul, kuid jääb HC Tallinna võistkonna juures abitreeneri rolli.

36-aastane mängujuht Lepp mängis karjääri jooksul Eesti klubidest veel HC Tallase ning HC Kehra eest, välisklubidest jäid pikaajalise Eesti koondislase nimistusse SV Anhalt-Bernburg (Saksamaa 2. Bundesliga), Labaro Toledo, Bidasoa Irun (mõlemad Hispaania esiliiga) ning Dudelange (Luksemburg). Õlavigastuse tõttu lõppes Lepa profikarjäär 2013. aastal Luksemburgi klubis ning peale seda naasis ta kodumaale HC Tallinna käsipalliklubi noortetööd arendama. Viimased kaks aastat on mees töötanud HC Tallinna tegevjuhist abitreenerina.

Kuidas tuli otsus võtta üle peatreeneri roll ja miks see tuli suhteliselt hilja?

Esialgne plaan oli meil, et Jüri lõpetab treenerina esimese kolme aastase tsükli. Mina olen kõrval, aitan mängijaid pigem väljaspool platsi toimuvaga. Kuid mõned nädalad tagasi tuli meile võimalus luua Raasikule esiliiga võistkond. Seal on uus ja uhke käsipalli saal. Toetajana tuli sellele projektile taha Raasiku suurettevõte Mistra/Autex Priit Tammega eesotsas ning otsustasime, et Jüri läheb sinna peatreeneriks. Seetõttu jõudsime järeldusele, et parim lahendus on minul HC Tallinna peatreeneri roll kohe üle võtta. Jüri jätkab teise treenerina. Minul on temalt veel palju õppida.

Sa oled tuntud suurte eesmärkide poolest, millised on need selleks hooajaks?

Tulemuslikku eesmärki ei ole mulle meeldinud kunagi panna. Visioon ja plaanid peavadki suured olema. Minu plaan on igapäev anda endast parim, et mehed läheksid trenn-trennilt järjest paremaks ning saaksid käsipallist veel detailsemalt aru. Küll need tiitlid siis ka tulevad. Kuid igat mängu lähme loomulikult võitma. Meie missioon klubina on, et pallurid saaksid võimaluse siirduda tugevatesse välisklubidesse ning selle kaudu ka aidata Eesti koondist

Üks suurem visioon on minul luua Tallinnasse täisprofessionaalne meeskond, mille sarnast pole pealinna käsipallis olnud ligi 30 aastat. Viimati eksisteeris selline 90. aastate algul Kooperaatori näol.

Kas võistkonna koosseisu on ka oodata muudatusi?

Hetkel on meil käimas viimane kontrollturniir ja üritame jätkata sama koosseisuga, mis meil juba paigas on. Islandlane Dady Lexdal on saanud kenasti oma ülesannetega hakkama ja kui ta otsustab Eestisse jääda, siis loodame teda enda ridades näha. Meiega liitub hiljem veel Uku-Tanel Laast. Temaga on meil alati olnud usalduslik suhe ning see aasta lasime Ukul teha ettevalmistuse indviduaalselt.

 

“Kindlasti Ristol on palju ambitsioone ja oskusi, mis tulevad selles töös kasuks. Tema Euroopa põhikeelte oskamine on vaid lisaplussiks,” kommenteeris Jüri Lepp Käsipall24.ee lehele Risto Lepa astumist peatreeneriks. “Tahaks loota, et nüüd ka Tallinna linn ja Eesti riik leiaksid võimalusi toetada ambitsioonikat käsipallimeeskonda. Tänasel hetkel ei ole Eesti piisavalt küps, et kogu koorem jääks sponsorite peale.”

HC Tallinnat saab uue treeneriga eesotsas näha juba laupäeval kell 12.00 Kalevi spordihallis, kui kohtutakse Dickeniga Soomest.

 

 

scroll to top