Rooba koduklubi langes dramaatilisel moel esiliigasse

-Jürgen Rooba | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondislase Jürgen Rooba koduklubi Karlskrona HIF kaotas Rootsi meistrivõistluste kõrgliiga otsustavas väljalangemismängus omal väljakul lisaajal IF Hallby HK-le 24:30 (22:22, 13:11) ning langes esiliigasse.

Kuigi külalised läksid juhtima 4:1, pääsesid võõrustajad ette 6:5 ja tasavägiselt kulgenud poolaja lõpuks võitlesid väljakuperemehed välja kaheväravalise edu. Teise poolaja alguses läks Karlskrona ette 15:12, kuid jäi siis taha 15:16. Edasi ühe tabamusega ees olnud Hallby suurendas edu 21:19-le, aga võõrustajad suutsid viigistada. Seejuures sepistas otsustava 22:22 tabamuse kolm sekundit enne normaalaja lõppu Rooba. Lisaaja esimese värava viskasid võõrustajad, kuid see oli ka kõik. Rooba arvele kogunes kolm tabamust.

Üleminekukohtumistes suutis meistriliiga klubidest esiliiga meeskondade vastu kõrgliigakoha säilitada vaid Önnereds HK, kes oli mängudega 3-1 parem Skanela IF-ist. Aste madalamale pudenes ka Stockholmi AIK, jäädes samuti 1-3 alla HK Varbergile. Otse langes esiliigasse Stockholmi Hammarby IF HF, keda tuleval hooajal asendab eliitseltskonnas Helsingborg.