Rooba, Pärt ja Ots võtsid kindlad võidud

HIF Karlskona, Jürgen Rooba ja Rasmus Ots | Foto: Tom Nilsson/Cavigal Nice/VTB Altjührden

Kui mitmed Euroopa väljakul mängivad käsipallurid peavad viirusepuhangu tõttu kodus istuma, siis mõned kohtumised siiski toimuvad. Eile olid erinevatel platsidel võistlushoos Armi Pärt, Jürgen Rooba ja Rasmus Ots. Tulemuste poolest oli õhtu eestlastele väga edukas.

Cavigal Nice – Selestat 29:21 (15:10)

Prantsusmaa esiliigas jäeti küll eile kolm kohtumist ära, kuid Jürgen Rooba koduklubi mäng siiski toimus. Matši tugevamalt alustanud Cavigal tegi otsustava spurdi esimese poolaja lõpus, kust vaheajale võeti kaasa viieväravaline edu ning seda käest ei antudki. Hästi esines Nice postide vahel seisnud Clement Gaudin, kelle tõrjeprotsendiks jäi 44. Eestlane panustas oma tiimi võitu ühe väravaga.

Cavigal paikneb nüüd tihedas Prantsuse esiliigas 19 punktiga üheksandal kohal, kuid näiteks neljandast kohast lahutab neid vaid kolm punkti.

Karra – HIF Karlskona 25:29 (15:13)

Armi Pärdi koduklubi alistas võimsa teise poolaja abil vastased ning tõusis Rootsi esiliigas ühe punkti kaugusele võimalusest mängida meistriliigasse tõusmise nimel. Karlskonal on hetkel viiendana 31 punkti, nende ees paikneb Amo, kes alistas eile Hendrik Varuli Hammarby. Endise Serviti mängija tiim kukkus nüüd tabelis teisele kohale, kaotades liidrile kahe punktiga.

Rootsi esiliiga esimene tõuseb otse meistriliigasse ning järgmised kolm võistkonda mängivad üleminekumänge meistriliiga viimastega.

SG/VTB Altjührden – HSG Barnstorf 34:22 (20:10)

Mängu koduväljakul kindlalt domineerinud Altjührden alustas mängu ilusa kaitse ja Otsa võimsate esitustega ning juhtis esimese poolaja keskpaigaks juba 10:4 ning edasi purjetati kindla võiduni. Altjührden paikneb nüüd Saksamaa tugevuselt 4. liigas neljandal kohal 23 punktiga, sarja liider on ATSV Habenhausen (33).

“Meie kaitse toimis täna hästi ja Rasmus toetas postide vahel ilusate tõrjetega ning selle toel võtsime lihtsa võidu,” kiitis treener Andreas Szwalkiewicz pressiteates Eesti koondislast, kelle arvele jäi 14 tõrjet.