Rooba pidi lähikonkurendi paremust tunnistama, Grištšukile tähtis võit

-Martin Grištšuk ja Jürgen Rooba | Foto: Dukla Praha/ Cavigal Nice

Euroopa väljakutel võistlustules olnud Martin Grištšuk Praha Dukla ja Jürgen Rooba Cavigal Nice rivistuses pidasid tähtsaid mänge. Tulemused olid erinevad kui Tšehhi meistriliigas tuli tähtis võit aga Prantsusmaa esiliigas pidi Rooba kaotusekibedust tundma.

Dijon – Cavigal Nice 34:23 (17:13)

Võrdselt alanud kohtumises tegi koduvõistkond esimese poolaja lõpus 8:3 vahespurdi, mis ka mängus otsustavaks sai. Teisel perioodil eestlase koduklubi vastastele ohlikuks ei saanud ning Dijon võttis lähikonkurentide ees tähtsad punktid. Matšis sai määravaks eelkõige väravavahtide esitus, kui võitjate postide vahel seisnud Maxime Dioti tõrjeprotsendiks jäi 44 ning Nice vastav näitaja oli vaid 13.

Kaotuse tegi eriti kibedaks fakt, et võistkonnad paiknevad tabelis lähestikku ning nüüd lasi Nice tähtsas esituses esiliigasse püsima jäämise nimel vastased lähemale. Meistrisarjas paikneb Cavigal nüüd 13 punktiga kümnendal kohal ning Dijon jääb neile ühe punktiga alla. Prantsumaa Proliigas on vahed aga väikesed kui näiteks liidrist on Rooba koduklubi vaid 8 punkti kaugusel ning viimasest kohast lahutab neid sama arv punkte.

Eelmises mängus parimaks valitud Rooba panustas seekord kahe väravaga. Järgmise kohtumise peab Nice liiga liidri, Limogesi, vastu 21. veebruaril.

Praha Dukla – HCB Karvina 27:25 (12:16)

Tšehhi meistriliigas kohtusid liigas teist ja kolmandat kohta hoidvat võistkonnad ning eestlase koduklubi võttis võimsa teise poolaja toel tähtsa võidu. Mäng algas mõlemalt poolt närviliselt.  Esimene poolaeg, kus nähti palju kollaseid kaarte ja karistusminuteid, möödus külalisvõistkonna kontrolli all. Teisel perioodil aga Dukla parandas oma mängu ning hakkas vaikselt vahet tasa tegema. Grištsuki viie värava toel tuldi 23:23 viigiseisuni ning sealt edasi tehti kolmeväravaline spurt, millele Karvinal vastust ei olnud.

Tšehhi meistriliigas tõusis Dukla selle võiduga teisele kohale. Esimesest kohast eraldab neid kolm punkti. Kristo Voika koduklubi, Sokol Nove Veseli paikneb sarjas kuuendal kohal.

Juba täna õhtul peab Praha võistkond teise mängu Challenge Cupil, kus esimesest voorust on neil kaasa võetud 37:24 võit Luxemburgi klubi Differdange üle. Võidu korral pääseks eestlase tiim eurosarjas veerandfinaali.