Rooba resultatiivne mäng kukutas Prantsumaa esiliiga liidri

-Jürgen Rooba ja Cavigal Nice | Foto: Cavigal Nice

Jürgen Rooba ja Cavigal Nice kukutasid Prantsumaa esiliigas pikka aega liidri kohta hoidnud Limogesi tabelis teisele kohale.

Cavigal Nice – Limoges 29:26 (14:15)

Esimene poolaeg möödus võrdsete lahingus, kus kõige väljapaistvama esituse tegi Limogesi väravavaht Denis Serdarevic, kellel oli esimese 30. minuti möödudes juba kirjas kaheksa tõrjet. Eestlase koduklubi õnneks aga vastased ohtrate pallikaotuste tõttu neile antud võimalusi ära ei kasutanud.

Teisel poolajal jätkus mäng pikalt samas rütmis, kus mõlemad võistkonnad kordamööda skoorisid. 49. minutil tõrjus Limogesi väravavaht veel karistusviske ning seis püsis võrdsena 23:23. Mängu viimased hetked aga kuulusid Cavigalile, kes viskas kolm vastuseta väravat ning võttis tähtsa 29:26 võidu.

Rooba panustas oma võistkonna resultatiivseimana kuue väravaga ning on hetkel Cavigali eest enim skoori teinud mängija, kui on 16 mänguga tabanud 75 korda. Vastaste eest viskas Suty 7 väravat.

Nii kui allolevast tabelist selgub, on Prantsumaa esiliiga seis väga tihe. Cavigal paikneb hetkel üheksandal kohal, kuid play-offi viivast 8. positsioonist eraldab neid vaid üks punkt. Riigi meedia kohaselt oleks eestlase koduklubi pääsemine veerandfinaalidesse tõeliselt kõva saavutus.

Järgmise kohtumise peab Cavigal 28. veebruaril tabeli alumises pooles paikneva Valence vastu.