Roobale võit ja väärtuslikuima mängija tiitel, Saksamaal kohtusid eestlased omavahel

-Jürgen Rooba, Karl Toom ja Karl Roosna | Foto: Cavigal Nice/Erakogu

Prantsusmaa esiliigas Cavigal Nice võistkonda esindav Jürgen Rooba avas hooaja teise poole edukalt võites liiga tippu kuuluvat tiimi. Saksamaal kohtusid omavahel Karl Toomi TV Emsdetten ja Karl Roosna HSG Krefeld.

Cavigal Nice – Cherbourg Manche 34:24 (17:12)

Eestlase koduklubi ei olnud enne mängu liiga tabelis teisel kohal seisva Cherbourgi vastu kindlasti favoriidi positsioonis, kuid kohe mängu algusest haarati väravavahi hiilgesoorituste ja mõlema nurgamängija supermängu toel ohjad oma kätte. Rooba ja teise äärepositsiooni täitva mehe, Jordi Deumali kaheksa värava toel võideti poolaeg 17:12 ning vastastele mingit võimalust ei antud. Nice väravahi Clement Gaudini tõrjeprotsendiks jäi lõpuks 41 ning Cavigal sai joosta ilusa kaitse pealt palju kiirrünnakuid.

Koondisetsükli ajal ütles Rooba Käsipall24.ee lehele, et ta tunneb, et on hetkel elu parimas vormis ning oma sõnade tõestuseks pärjati mees kohtumises väärtuslikuima mängija tiitliga. Cavigal jätkab 14st mängust teenitud 13 punktiga Prantsusmaa esiliigas kaheksandal kohal. Järgmine matš peetakse 14. veebruaril Dijoni vastu. Meistrivõistluste liider on Limoges Handball 21 punktiga.

TV Emsdetten – HSG Krefeld 32:23 (15:10)

Saksamaa 2. Bundesligas läksid 2000-pealise publiku ees omavahel vastamisi kahe eestlase koduklubid. Mõlemad võistkonnad võitlevad sarja püsima jäämise nimel, asudes tabelis kahel viimasel kohal. Emsdetten, kes oli koondisepausi ajal oma võistkonna tugevdanud lätlase Aivis Jurdžsi ja Slovakkia koondislase Tomaš Urbaniga, alustas mängu võimsalt, kui juba 15. minutil võeti Toomi väravast 10:4 eduseis. Kuigi Roosna vähendas vähe esimese poolaja lõpus korra neljaväravaliseks, siis ohtlikuks Krefeld vastastele ei saanudki.

Emsdetteni resultatiivseim oli Dirk Holzner kuue väravaga. Toom lisas viis ning värsked täiendused Jurdžs ja Urban vastavalt kolm ja neli. Krefeldi poolelt skooris Josip Cutura seitsmel korral. Roosna sai kirja kaks tabamust.

Niikui allolevast tabelist selgub on Krefeldi püsimajäämise lootused väga väikesed, kuna 20st mängust on võetud vaid üks võit. Emsdetten loodab kindlasti värskete täienduste abil 2. Bundesliga koha säilitada. Viimased kaks võistkonda kukuvad järgmiseks hooajaks nõrgemasse sarja.

8th DJK Rimpar WolvesDJK Rimpar Wolves 20/34 10 2 8th 22:18 -24 458 482
9 Handball Sport Club HamburgHandball Sport Club Hamburg 20/34 10 1 9 21:19 +28 547 519
10 ThSV EisenachThSV Eisenach 20/34 10 1 9 21:19 -2 542 544
11 EHV AueEHV Aue 20/34 8th 2 10 18:22 -16 530 546
12 TuS FerndorfTuS Ferndorf 20/34 8th 2 10 18:22 -20 494 514
13 TV 05/07 HüttenbergTV 05/07 Hüttenberg 20/34 7 3 10 17:23 -5 509 514
14 VfL Lübeck-SchwartauVfL Lübeck-Schwartau 20/34 6 4 10 16:24 -21 468 489
15 HC Elbflorenz 2006HC Elbflorenz 2006 20/34 7 2 11 16:24 -29 543 572
16 HSG ConstanceHSG Constance 20/34 5 3 12 13:27 -26 509 535
17 TV EmsdettenTV Emsdetten 20/34 6 1 13 13:27 -53 494 547