Roosna ja Pärdi koduklubid pidid kaotuse vastu võtma

-Armi Pärt (paremal) | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondislase Karl Roosna koduklubi HSG Krefeld sai Saksamaa meistrivõistluste läänetsoonis teise järjestikuse kaotuse, jäädes võõrsil 27:30 (11:13) alla Northeimer HC meeskonnale.

Krefeld pääses küll 4:1 ette, kuid siis tegi Northeim 8:0 vahespurdi ning võitis poolaja kahe väravaga. Teist poolaega alustasid külalised taas 4:1 spurdiga, aga võõrustajad pääsesid seegi kord juhtima – 22:18. Krefeld suutis vahe vähendada 25:27-le, kuid lähemale ei jõudnud. Roosna arvele kanti viis tabamust.

Vahepeal 17 mängu võitnud, kuid kaks viimast kohtumist kaotanud Krefeld jätkab 20. vooru järel 34 punktiga turniiritabeli tipus. Northeim hoiab 22 silmaga seitsmendat positsiooni.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Armi Pärdi leivaisa Schwerini Mecklenburger Stiere, kes jäi omal väljakul 31:34 (15:18) alla HSG Ostsee N/G meeskonnale. Kohtumise algust dikteerinud Schwerin jäi esimest korda kaotusseisu 21. minutil, kui külalised läksid ette 11:10 ning suurendasid oma edu poolajasireeniks kolmele väravale. Teine poolaeg kulges samuti külaliste domineerimisel, kuni võõrustajad vähendasid kaotusseisu 30:31-le. Mängu lõpus tegutses aga kindlamalt Ostsee, kes noppis kolmeväravalise võidu. Ühe kaheminutilise karistuse teeninud Pärdi arvele kanti ka üks tabamus.

Schwerin hoiab 19-st mängust kogutud 24 punktiga viiendat kohta. Ostsee on 14 silmaga 11. kohal.