Roosna oli Saksamaal võidukas, Pärdile viik

-Armi Pärt | Foto: Helin Potter

Eesti käsipallikoondislase Karl Roosna koduklubi HSG Krefeld alistas Saksamaa meistrivõistluste kolmanda liiga läänetsoonis võõrsil MTV Grossenheidorni 27:25 (11:11).

Tasavägiselt kulgenud kohtumises tegid külalised suurema edu sisse teise poolaja keskel, kui viskasid 19:19 viigiseisult viis vastuseta väravat. Võõrustajatel õnnestus kolm tabamust tagasi mängida, aga Krefeld kirjutas turniiritabelisse järjekordsed kaks punkti. Roosna skoori ei teinud, kuid eestlase arvele märgiti üks kaheminutiline karistus.

Krefeld juhib 24. vooru järel turniiritabelit 42 punktiga ning teisel kohal olevat SGSH Dragonsit edestatakse kaheksa silmaga. Grossenheidorn on kuue punktiga viimasel ehk 16. positsioonil.

Armi Pärdi leivaisa Schwerini Mecklenburger Stiere tegi sama liiga põhjatsoonis samuti vastase väljakul 24:24 (14:14) viigi Berliini Füchse Reinickendorf II-ga. Võõrustajad läksid avapoolajal 12:6 ette, kuid külalised vastasid sellele 6:0 vahespurdiga ning ka puhkama mindi viigiseisult. Teine poolaeg kulges võrdses heitluses, kuni Füchse võitles kaks ja pool minutit enne lõpusireeni välja kaheväravalise edu. Pärt vähendas Schwerini kaotusseisu minimaalseks ning Tobias Grämke seadis jalule viigi. Kuna viimase pooleteist minuti jooksul skoori ei tehtud, läksid punktid poolitamisele. Kaks kaheminutilist karistust teeninud Pärt viskas neli väravat.

Schwerin on pärast 24. vooru 30 punktiga viiendal kohal. Füchse paikneb 20 silmaga turniiritabeli kümnendal real.