fbpx
Close

Saksamaal mängitakse täna välja hooaja esimene karikas

Avatar
-THW Kiel – Flensburg | Foto: imago/Claus Bergmann/Scanpix

Täna õhtul kell 20.30 selgitatakse Saksamaal esimene tiitlivõitja, kui superkarika mängus kohtuvad THW Kiel ja SG Flensburg.

Superkarika eest võitlevad alati eelmise aasta karikavõitja ja Bundesliga parim võistkond. Hooaja esimese tiitli selgitamine on niikuinii põnev ettevõtmine, kuid selle aasta kohtumine tõotab tulla eriti pingeline, kuna “Põhja-Derbis” kohtuvad kaks suurimat rivaali Saksamaal. Flensburgi näol on tegemist eelmise tšempioniga ja Kieli peetakse sel aastal suurimaks favoriidiks sarja võidule.

“Nende kahe rivaali mängud on alati head liigale,” ütles Bundesliga tegevjuht Uwe Schwenker pressiteates. “Mängus on hooaja esimene tiitel, millega kaasneb kuhjaga prestiiži ja psühholoogilist eelist.”

Mängu teeb veel eriliseks see, et tegemist on sajanda kohtumisega kahe tiimi vahel. Kuigi Flensburg on viimased kaks aastat tulemustelt Kieli seljatanud nii koduses liigas, kui ka Euroopas, juhib omavahelistes võitlustes siiski Kiel, kes on võitnud 59 korda.

“Kõik, kes on “Põhja-Derbit” kogenud, saavad aru, et see on imeline. Me oleme alati seda armastanud,” ütles THW Kieli pingil uuest hooajast Alfred Gislasoni välja vahetanud Filipp Jicha.

Superkarikas on väga heaks soojenduseks juba homme algavale Bundesliga hooajale.

 

 

scroll to top