fbpx
Close

Saksamaale siirdunud Voika: astusin sammu edasi

Avatar
-Kristo Voika | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipalluritest võõrleegionäride rühm Saksamaal sai täiendust, sest rahvuskoondise mängujuht Kristo Voika sõlmis ühe-aastase lepingu tugevuselt neljandas liigas esineva TSG Söflingeniga. Astme võrra kõrgemale tõusta ihkav klubi plaanib Viljandi HC kasvandikule tagaliinis suurt rolli.

Mullu suvel siirdus varasemalt ka Soome suurklubi Riihimäki Cocksi värve kandnud Voika Türgi kõrgliigasse, kuid Serik Belediyespori rahad said poole hooajaga otsa ning 27-aastane mängujuht naases Viljandi HC ridadesse. Kasvatajaklubiga võitis Voika Eesti meistrivõistlustel pronksmedali, visates sada väravat ning läheb nüüd vastu uuele väljakutsele.

“Variant Söflingeniga tekkis tegelikult juba üle-eelmise hooaja lõpus, mil käisin seal ka testimas,” tunnistas Voika Eesti Käsipalliliidule antud usutluses. “Hoidsin klubi juhtkonnaga pidevalt ühendust ja nüüd tekkis tänu Kokkuta Managemendile võimalus uuesti minna. Usun, et tasemelt on liiga päris hea. Tean, et klubil on ambitsioonid tõusta aste kõrgemale ja selle nimel täiendatakse meeskonda mitme uue palluriga.”

TSG Söflingen tegutseb Saksamaa käsipallimaastikul juba üle 20 aasta. Asutamisjärgselt tehti ajalugu kui tõusti kaheksa aastaga seitse korda tugevuselt järgmisse liigasse. Kolmandas liigas palliti üheksa aastat, ent hooaja 2011/2012 lõpul pudeneti allapoole. Mullu sai Söflingen Baden-Württembergi Oberligas seitsmenda koha.

“Tegu on poolprofessionaalse klubiga ja minagi pean poole kohaga tööl käima,” sõnas Voika. “Aga Eestiga võrreldes on see ikkagi samm edasi, siin olin ju amatöör. Mulle on lubatud ohtralt mänguaega kõigil tagaliini positsioonidel ja lisaks loodan järgmise aasta jooksul Saksamaal silma jääda ka tugevamate liigade tiimidele.”

Koos Voikaga mängib uuel hooajal Saksamaal kuus Eesti käsipallurit, kes ära jagunenud nelja erineva liiga peale. Mait Patrail jätkab Bundesligas TSV Hannover-Burgdorfiga, Dener Jaanimaa (TuS N-Lübbecke) ja Karl Toom (TV Emsdetten) esinevad 2. Bundesligas ning Armi Pärt (Schwerini Mecklenburger Stiere) ja Karl Roosna (HSG Krefeld) kolmandas liigas.

scroll to top