fbpx
Close

Selg vastu seina: Kielil on jäänud vaid üks õlekõrs

Avatar
-Patrick Wincek | xAgentur54Gradx/xFelixxKoenigx/Scanpix

Alates 2004. aastast igal hooajal käsipalli Meistrite liigas osalenud THW Kiel peab suure tõenäosusega tänavu võistluse võitma, et ka tulevaks hooajaks Euroopa tippliigasse pääseda.

Kiel on kõigil neil aastatel jõudnud vähemalt veerandfinaali ning kroonitud võitjaks 2007., 2010. ja 2012. aastal. Lisaks sellele on aastatel 2008, 2009 ning 2014 pääsetud finaali.

Kieli ähvardab Meistrite liigast eemale jäämine seetõttu, et koduliigas hoitakse üheksa vooru enne hooaja lõppu kuuendat kohta. Päästvast kolmandast positsioonist jäädakse aga viie punkti kaugusele. Pealegi on Kielil raske mängugraafik, sest kohtuda tuleb veel ka kõigi kolme liidri Rhein-Neckar Löweni, SG Flensburg-Handewitti ja Berliini Füchsega.

Meistrite liiga kaheksandikfinaalis kohtub Kiel ungarlaste Szegedi MOL Pickiga. Kui sakslased pääsevadki sellest paarist edasi, siis veerandfinaalis ootaks neid tiitlikaitsja Skopje Vardar.

Kielis on toimumas põlvkondade vahetus. Klubist on lahkunud või lahkumas Momir Ilic, Thierry Omeyer, Daniel Narcisse, Filip Jicha, Aron Palmarsson, Rene Toft Hansen ja Andreas Wolff. Lisaks sellele on kaua aega vigastustega kimpus olnud Domagoj Duvnjak, Toft Hansen, Raul Santos, Christian Dissinger ning Patrick Wiencek.

scroll to top