fbpx
Close

Selgus Eesti koondise koosseis eelseisvateks valikmängudeks

Avatar
-Eesti meeste käsipallikoondis | Foto: Helin Potter

Kahe nädala pärast jätkub Eesti meeste käsipallikoondise jaoks 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksari. Sügisel kaks esimest kohtumist Hollandile ja Sloveeniale kaotanud Eesti mängib 11. ja 14. aprillil vastavalt Kalevi spordihallis ja Valmieras Läti rahvusmeeskonnaga. Eesti koondise juhendaja Thomas Sivertsson kutsus koondisse 17 pallurit.

“Saime minu arvates kokku hetkeseisuga parima võimaliku koosseisu,” sõnas mullu suvel peatreeneritoolile istunud rootslane. “Muidugi jääb eemale Mait Patrail ning tema kogemustest ja oskustest tunneme jätkuvalt puudust. Aga loodetavasti sujub tema paranemine põlvevigastusest hästi ja ta saab meid peagi aidata.”

Seitse mängijat 17 hulgas mängib igapäevaselt Eesti meistriliigas ja kümme teenib leiba välismaal. Enim on esindatud muidugi Saksamaa sarjad, kust saabub koondiselaagrisse kuus meest. Sügiseste valikmängudega võrreldes jäävad eemale Eston Varusk ja Markus Viitkar ning lisandub noor põlvalane Alfred Timmo.

Valikturniiri 4. alagrupis esmalt võõrsil Hollandile 25:35 ja siis kodus Sloveeniale 20:31 alla jäänud Eesti pidas jaanuaris treeninglaagri Poolas. Peatreeneri sõnul oli toona hea võimalus mängijatega pikemalt ühiselt töötada ja viia nendeni uusi ideid, ehkki kõik põhimehed Poola sõita ei saanud.

“Tegime tugevat tööd ründemängu arendamisel ja nüüd saame Läti-mängude eelsetel treeningutel ehk rohkem taktikalisi nüansse lihvida. Poola-laagrist puudusid meie paremsisemised Dener Jaanimaa ja Andris Celminš, nii et nemadki tuleb kiiresti õpitud liikumistega kurssi viia,” lausus Sivertsson.

“Olen mängijatega küllalt pidevalt kontakti hoidnud või siis nende klubimänge videolt jälginud. Õnneks saab enamus korralikult mänguaega ning suuri vigastusmuresid kellelgi pole. Läti saab olema kõva pähkel – hästi kokkumänginud, mitmete kogenud palluritega ja loomulikult suure staari Dainis Krištopansiga,” tegi Sivertsson lühianalüüsi.

Läti hakkas sügisel – nagu Eestigi – hästi vastu Euroopa tippu kuuluvale Sloveeniale ja alistas siis Sivertssoni sõnul suurepärase esituse järel kodusaalis Hollandi 29:25. 4. alagrupi tabelit juhib hetkel Sloveenia nelja punktiga, Hollandil ja Lätil on kaks silma, Eesti on punktita.

Eesti koondis EM-valikmängudeks Läti vastu: Rasmus Ots (Bergischer HC), Marius Aleksejev (Akureyri HF), Hendrik Varul, Kristjan Muuga, Henri Sillaste, Henri Hiiend, Alfred Timmo (kõik Põlva Serviti), Robin Oberg (HC Tallinn), Martin Johannson (Bukaresti Steaua), Armi Pärt (Schwerini Mecklenburger Stiere), Jürgen Rooba (HIF Karlskrona), Karl Roosna (HSG Krefeld), Kaspar Lees (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper), Dener Jaanimaa (TuS N-Lübbecke), Andris Celminš (RK Maribor Branik), Karl Toom (TV Emsdetten), Kristo Voika (TSG Söflingen). Peatreener Thomas Sivertsson, treenerid Martin Noodla ja Janne Ekman.

scroll to top