fbpx
Close

Selgus rahvuskoondise MM-valikturniiri toimumisaeg ja -paik

Avatar
-Thomas Sivertsson ja Hendrik Varul | Foto: Helin Potter

Euroopa Käsipalliliidu (EHF) peakorteris Viinis augusti lõpul toimunud loosimise tulemusena sai 2021. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja 4. alagrupi mängude korraldusõiguse Türgi. Tänaseks saadi paika ka turniiri toimumisaeg ja -paik. Türgi Käsipalliliit korraldab selle 25.-27. oktoobril ajaloolises Eskisehiri linnas.

Eesti kohtub avavoorus võõrustajatega ning päev hiljem Belgiaga. Viimasel päeval on vastamisi Türgi ja Belgia. MM-valiksarja selles faasis osaleb kokku 15 rahvusmeeskonda, kes jagatud nelja alagruppi. Edasi järgmisse etappi pääsevad vaid alagruppide võitjad ja seal ühinevad nendega 20 tiimi 2020. aasta EM-finaalturniirilt, kirjutab Eesti Käsipalliliit pressiteates.

“Alagrupikaaslased kahjuks ei soovinud kodus-võõrsil mängida, mis oli meie prioriteet ning loosiõnne meil polnud. Türgi arusaadavalt ei loobunud korraldusõigusest, muidu saanuks mängud Eestis pidada. Oleme siiski võõrsil hästi mänginud ning loodame seda teha ka Türgis,” kommenteeris Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson.

Loode-Türgis asuvas Eskisehiri linnas on Eesti koondis varemgi mänginud. Tõsi, juhtus see pea veerandsada aastat tagasi, kui 1996. aasta EM-valikturniiril jäädi 20:25 alla. Eskisehiri linnas mängitakse Porsuki spordihallis, mis kuulub kohaliku Anadolu ülikooli juurde.

Erinevates MM- ja EM-valiksarjades on Eesti Türgiga kohtunud üheksa korda ning seitsmel puhul alla jäänud. Esimene võit pärineb 1995. aastast, kui Tallinnas alistati vastased Riho-Bruno Bramanise üheksa värava toel 24:20. Aga võideti ka viimane omavaheline kohtumine ja seda võõrsil, sest 2017. aasta jaanuaris oldi Ankaras 20:18 paremad.

Belgiaga on Eesti just viimasel kümnendil palju kohtunud, aga belglastele kuulub ka ajalooline roll, sest just nemad olid eestlaste vastaseks meie rahvuskoondise esimeses valikmängus. 10. aprillil 1993 sai Eesti Tallinnas 21:20 võidu. Seni on Belgia vastu võidetud kõik seitse omavahelist valikmängu, viimati 2013. aasta juunis Viljandis, kui Mait Patrail viskas kaheksa väravat ja alistati vastane 32:23.

LOE LISAKS:

Koondise peatreener Sivertsson: Jaanimaa ja Patrail on tõenäoliselt järgmisteks mängudeks rivis
scroll to top