fbpx
Close

Selgusid Eesti koondise järgmiste sõpruskohtumiste kuupäevad

Avatar
-Eesti rahvuskoondis | Foto: Helin Potter

Jaanuaris Euroopa meistrivõistluste eelkvalifikatsioonist edasipääsu kindlustanud Eesti rahvusmeeskond kohtub 17. aprillil Siuntios ja päev hiljem Pirkkolas sõprusmängudes Soome koondisega.

Samal ajal kui enamus maailma tippvõistkondi võitlevad 17. – 19. aprillil olumpiamängude kohtade pärast, kohtub Eesti koondisepausi raames sõprusmängudes meie põhjanaabritega Soomes.

Eesti ja Soome peatreeneritel on palju ühist ajalugu, kuna nii Eesti juhendaja Thomas Sivertsson, kui Soome pingil istuv Ola Lindgren olid osa legendaarsest Rootsi “Bengani poiste” võistkonnast, kes 90-ndate lõpus võitsid käsipallis kõik, mis võita annab. Lisaks on Eesti koondise väravavahtide treener, Janne Ekman, seisnud Soome meeskonna väravas.

Soome Käsipalliliidu andmetel kohtusid Eesti ja Soome viimati Riias “Council Cup” turniiri raames ning tollal jäi seisuks 24:24.

Eesti meeste koondis lõpetas äsja edukalt EM-i eelkvalifikatsiooni ning novembris algab 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste põhivalikturniir, kus osalevad 32 meeskonda loositakse neljaliikmelistesse alagruppidesse. EM-finaalturniirile pääseb 24 meeskonda, valikmängudeta kindlustavad seal koha hetkel toimuva EM-turniiri kaks paremat ning korraldajariigid Ungari ja Slovakkia.

Alagruppide loosimine 2022. aasta Euroopa meistrivõistlustele pääsu nimel toimub 22. – 24. aprillil Bratislavas peetava peasekretäride koosoleku raames.

Mängude ürituse link Facebookis

Loe lisaks:

Olümpiakohtade jagamisest

 

scroll to top