fbpx
Close

Sergio-Silver Kreegimaa: midagi sellist nagu viimane kuu pole ma varem kogenud

Avatar

 

-Sergio-Silver Kreegimaa | Foto: Helin Potter

Meeste meistriliiga läks neljanädalasele talvepuhkusele ja põhiturniirist on täpselt pool ehk kümme vooru selja taga. Vahekokkuvõtteks saab sõna tänavu HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi põhitegijate hulka tõusnud 17-aastane vasakäär Sergio-Silver Kreegimaa.

Üheteistkümnel korral Eesti meistriks kroonitud HC Kehra kaotas küll hooaja kolmest esimesest liigakohtumisest kaks, kuid pani siis kokku kõikide sarjade peale 12-mängulise võiduseeria. Ülitihe detsember, kus 18 päevaga peeti kaheksa kohtumist sama edukaks ei osutunud ning saadi vaid kaks võitu ja kaks viiki, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

“Viimane kuu oli tõesti huvitav, midagi sellist pole varem kogenud. Lõpuks oli juba väga raske, väsimus istus sees ja ootasin puhkust. Mitmed põhimängijad nagu Dmõtro Jankovski, Janar Mägi ja Vladislav Naumenko olid traumadega väljas ning meie, noored saime päris palju mänguaega,” kirjeldas Kreegimaa.

“Hooaeg algas küll kaotusega Viljandile, aga siis saime korralikult mängu käima. Võite tuli kuniks vigastused rütmi sassi lõid. Usun, et detsembri tulemused on kombinatsioon tihedast mängugraafikust ja puudulikust koosseisust,” hindas tänavu nelja sarja peale 77 väravat visanud vasakäär.

Kreegimaa pidi tänavu suurtesse saabastesse astuma, sest Kehrast lahkus Eesti koondise vasakäär Kaspar Lees. Nii duubeltiimi HC Kehra/Primendi juhendaja Janar Mägi kui esindusmeeskonna peatreener Mart Raudsepp on 17-aastast noormeest kirjeldanud kui klubi kahe viimase hooaja enim arenenud pallurit.

“Kaks aastat tagasi olin veel noorte sarjades ja esiliigas, kui kutsuti esinduse trenni. Mingi aeg käisin isegi kahes trennis päevas ja äkki hakkas üha paremini välja tulema. Treenerid olid rahul ja kui Kaspar lahkus, saigi vasakääre koht minu omaks,” lausus Kreegimaa, kes tunneb end mugavalt ka vasaksisemist mängides handball.ee lehele.

Käsipall on Kehra Gümnaasiumis õppiva Kreegimaa jaoks üks ja ainus spordiala. “Alustasin lasteaias, kuue-aastasena, minnes sõprade jälgedes Eduard Makejevi ja siis Indrek Lillsoo treeningutele. Ühe korra käisin ka jalgpallitrennis, aga seal mulle ei meeldinud,” tunnistas sel suvel U17 koondises EM-turniiril Eesti parima snaiprina 34 väravat visanud kehralane.

Eesti rahvuskoondise vasakääred tulevadki tänapäeval Eesti liigast, sest Leesi ja Henri Sillaste järel kuuluvad kandidaatide ringi ka Mathias Rebane ja Rauno Aus. “Eks ma kindlasti tahaks tulevikus A-koondisse saada, aga samuti sooviks end proovile panna välismaal ja mõnes tugevamas liigas,” ei varja Kreegimaa ambitsioonikust.

“Meistriliiga on sel hooajal minu arvates selgelt võrdsemaks muutunud. Kõigi vastu tuleb pingutada ja endast rohkem anda kui varem. Lihtsaid mänge enam pole, nagu kohtumine Aruküla/Aruküla vastu tõestas,” vihjas Kreegimaa kolmapäevasele Kehra 27:26 võidule liiga autsaideri üle.

scroll to top