Serviti alistas Balti liigas Kehra, Tallinna lootused kustusid

-HC Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Balti liiga põhiturniiri viimase nädalavahetuse algatuseks sai tähtsa võidu Põlva Serviti, kes alistas võõrsil koduse konkurendi HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 24:22 (11:14). HC Tallinn jäi alla Kaunase Granitas-Karysile 24:30 (5:13) ja Viljandi HC kaotas Vilniuse VHC Šviesale 24:27 (16:12).

A-tugevusgrupis kaotas tiitlikaitsja Riihimäki Cocks täna Viimsis Klaipeda Dragunasele 25:26 (11:13) ja nii on enne homset viimast vooru tabeliseis järgmine: Minski SKA ja Zaporižžja ZTR 13, Dragunas 11, Serviti 10, Cocks 7 ja Kehra 0 punkti. Et tõusta kolmandaks, peab Serviti pühapäeval alistama soomlased ning lootma Kehra võidule Dragunase üle.

Serviti kallutas mängu enda kasuks viimastel minutitel

Kehras tuli väravaid kohtumise algul visalt, mõlemad meeskonnad tegutsesid kaitses hästi. Kaheksandal minutil läks Serviti Anatoli Tšezlovi viskest 4:3 ette, kuid võõrustajad vastasid kolme vastuseta väravaga ja 13. minutil kasvatas Janar Mägi tabamus edu juba kolmeväravaliseks, 8:5.

Kodumeeskond domineeris küll suuremat osa avapoolajast, ent põlvalased hakkasid vaikselt vahet vähendama ning 26. minutil tõi Martin Grištsuk tabloole viiginumbrid 11:11. Kehra poolel tabasid aga järjest Uvis Strazdinš ja Andrei Vahnovitš ning lätlase täpne karistusvise saatis meeskonnad vaheajale Kehra 14:11 eduseisus.

Teine pooltund algas sarnaselt esimesele – avaväravani jõuti alles neljandal minutil, kui Strazdinš viis kehralased juba nelja väravaga ette. Serviti poolel hakkas särama puurivaht Eston Varusk ning 46. minutiks tuli Stanislav Holodjuki viskest uuesti viik 18:18. Kuni 56. minutini mängiti nüüd sarnase käsikirja järgi – Kehra läks ühega ette, Serviti viigistas.

Eduseisul 22:21 ei saanud Kehra viimase enam kui nelja minutiga aga kordagi enam palli Varuski selja taha. Külaliste poolel tabas aga Holodjuk kaks korda ning Ülljo Pihus tegi lõpunumbriteks 24:22. Holodjuk ja Alfred Timmo viskasid Serviti kasuks viis väravat, kehralastel tabas Strazdinš üheksa ja Mägi neli korda.

“Kui tulemus välja arvata, võib üldiselt mänguga rahule jääda,” sõnas kehralaste peatreener Kaupo Liiva. “Hea võitluslik lahing, kahjuks viskasime teisel poolajal väga kehva protsendiga. Sooritasime lihtsaid viskeid ja Varuski-sugune kogenud väravavaht noppis neid lihtsalt. Eriti patustas täna Dmõtro Jankovski, tal tuleb enesekindlus üles leida.”

Viljandilt suurepärane, Tallinnalt kohutav avapoolaeg

B-tugevusgrupis Eesti klubide käsi hästi ei käinud. Erinevatel põhjustel Leetu nõrgendatud rivistuses sõitnud HC Tallinn kaotas juba laupäeval võimalused veerandfinaali jõuda. Kaunases kohaliku Granitas-Karysi käest saadud kaotuse peamiseks põhjuseks oli kohutav avapoolaeg.

Viiendal minutil oli mänguseis 2:2, ent järgmise veerandtunni jooksul ei saanud pealinlased kordagi palli vastaste väravasse ja vaheajale mindi Granitase juhtimisel 13:5. Teisel poolajal võitles Tallinn end küll mängu tagasi, aga lähemale kui viis väravat ei jõudnud ning kaotas 24:30. Markus Viitkar viskas kümme väravat, Robin Oberg ja Enrico Anton lisasid neli.

Viljandi HC andis võõrsil kõva lahingu tänavu EHF Challenge Cup sarjas 16 parema hulka jõudnud ning Leedu liigat juhtivale Vilniuse VHC Šviesale. Eduseis haarati kohe kohtumise algul, 16. minutiks juhiti 8:4 ning kuus minutit hiljem ka 12:7. Andrei Hapali tabamus tõi vaheajaks 16:12 edu.

Teine pooltund algas samuti hästi ning veel 44. minutil juhtis Viljandi pärast Volodimir Maslaki kaht väravat 20:16. Siis pöördus mäng aga täielikult võõrustajatele ja kuue minuti jooksul jõudis Šviesa nii viigini, kui asus ka 22:21 juhtima. 54. minutil jäi Viljandi kahe väravaga taha ning kaotas vigastuse läbi veel Sergei Rodjukovi, ent võitlus jätkus.

Maslak ja Aleksander Pertelson tõid tabloole veel viiginumbrid 24:24, kuid Šviesa sai 27:24 võidu. Mulkide kasuks viskas Maslak kuus, Pertelson viis ja Rodjukov neli väravat. “45 minutit mängisime väga hästi, kauem kahjuks täna ei kestnud. Pink on meil veidi lühike ja väsimus tuli sisse,” tunnistas Viljandi peatreener Marko Koks.

“Aga tulime Leetu enesekindlust otsima ja seda saime siit paraja portsu. Tegime palju väga häid asju ning kaitses pole me juba ammu nii hästi tegutsenud. Lõpp läks nii väsimuse kui ka liigsete eemaldamiste nahka, aga peamisena jäävad sellest etteastest positiivsed emotsioonid,” lisas Koks.

B-tugevusgrupis sai laupäevaga kõik selgeks. Veerandfinaali pääsevad Dobele ZRHK Tenax ja Šviesa, kel hetkel vastavalt 17 ja 14 punkti. Enne viimast mängu 11 punkti peal olev HC Tallinn lõpetab kolmandana ning järgmised kohad kuuluvad Riia Celtnieksile, Granitas-Karysile ja Viljandile.