Serviti ja Viljandi pidid Balti liigas leedukate paremust tunnistama

-Henri Sillaste | Foto: Helin Potter

Pühapäevastes Balti liiga mängudes olid kahel Eesti klubil vastas leedukad ning edu meie meeskondi ei saatnud. Põlva Serviti jäi kodus 26:29 (15:16) alla Leedu meister Klaipeda Dragunasele ning Viljandi HC kaotas võõrsil Kaunase Granitas-Karysile 22:28 (12:15).

Põlvas sai Dragunase esiväravavaht Benediktas Pakalniškis juba viiendal minutil punase kaardi, ent teda asendanud 18-aastane Mantas Stankaitis näitas läbi kohtumise suurepärast mängu. Leedu meister sai kaheksandaks minutiks juhtima 3:1, enne kui põlvalased suutsid oma teise värava visata. Kolm minutit hiljem oli Dragunas ees 5:4, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Eesti meister jätkab Balti liigas võiduta

Serviti oli jätkuvalt hädas realiseerimisega ja külalised rebisid vahe neljaväravaliseks. Kaotusseisus 5:9 alustati aga võimast vahespurti, kui viieminutiline periood võideti 5:1 ning Henri Sillaste tõi tabloole 10:10 viigi. Jäädi küll jälle tagaajaja ossa, aga võideldi hästi ja Sander Sarapuu edukas kiirrünnak saatis meeskonnad vaheajale Dragunase 16:15 eduseisul.

Skoorimine valmistas kodumeeskonnale raskusi teisegi pooltunni algul, sest esimest väravat tuli oodata kuus ja pool minutit ning Dragunas juhtis selleks hetkeks 18:15. Leedukad jätkasid kindlalt ja 41. minutil oldi ees juba 23:17. Siis tabasid järjest Tõnis Kase, Sillaste ja Alfred Timmo, aga lähemale kui kolm väravat ei saadud kuidagi.

Dragunas võttis väga vajaliku võidu tulemusega 29:26, Serviti jätkab sel hooajal Balti liigas võiduta ning edasipääsuvõimalused muutusid oluliselt väiksemaks. Sillaste viskas põlvalaste kasuks üheksa väravat, Timmo ja Anatoli Tšezlov tabasid neli korda. Vastaste täpseim oli Deividas Virbauskas seitsme väravaga.

“Saime kaks head, aga rasket mängu. Mõlemad vastased tegid väga hea partii, meie mitte. Eile ZTR-i vastu oli rünnak äärmiselt kehva, eriti tagaliini osa. Tänagi jäime Klaipeda varuväravavahiga hätta. Lisaks ei jätkunud meid teiseks poolajaks, Dragunasel eile ju mängu polnud,” võttis Serviti peatreener Kalmer Musting kaotustega nädalavahetuse kokku.

Marko Koks: eelmiste mängudega võrreldes päris hea esitus

Viljandi HC kohtus võõrsil Kaunase Granitas-Karysiga, kel auhinnakapis eurosarjavõitki, tõsi 33 aasta tagant. Mulgid kaotasid päev varem Vilniuses VHC Šviesale alla jäädes vigastustega Aleksander Pertelsoni ja Oliver Ruudu. Mängu algul olid külalised hädas leedukate agressiivse kaitsega – jäädi 0:3 taha ja avavärav visati, kui mängitud oli viis minutit.

Kevin Pajuväli tegi mitu head tõrjet ja Hendrik Koks tabas kümnendal minutil seisuks 5:4. Uuesti lubati Granitas eest ja Tadas Bučinskas viskas 8:4. Siis algas mulkide spurt, hästi tabas Mihkel Lõpp ning Raiko Roosna viigistas 17. minutil mänguseisu 8:8. 25. minutil viskas 17-aastane Martin Braun karistusviskest Balti liiga debüütvärava seisuks 12:11.

Poolaja lõpul nõelas Granitas valusalt kiirrünnakutega ning sai puhkepausiks 15:12 ette. Viljandi alustas teist pooltundi suurepäraselt, Pajuväli hiilgas topelttõrjega ning Mikk Varik ja Lõpp vähendasid vahe minimaalseks. 41. minutiks lubati vastased neljaväravalisse eduseisu, kuid peagi tuli Variku kahe resultatiivse kiirrünnaku järel 20:18.

Lõpuvileni siiski jõudu ei jätkunud ning Granitas sai 28:22 võidu. Lõpp viskas mulkide kasuks seitse, Koks, Varik, Braun ja Kristjan Koovit kolm väravat. Vastastel tabas Modestas Štarolis kaheksa korda. “52 minutit olime täiesti mängus sees, kellegi kohta pole midagi halba öelda. Siis väsisime ja eksisime lihtsates olukordades,” hindas Viljandi peatreener Marko Koks.

“Viimaste Eesti meistriliiga kohtumiste ja eilse mänguga võrreldes oli täna ikka päris hea esitus. Mõlemal päeval olime positsioonirünnakute vastu kaitses tublid, hästi tegutsesid väravavahid ja rünnakulgi julgesid vastutust ning, mis peamine – õigeid otsuseid vastu võtta Mihkel Lõpp ja Hendrik Koks,” tõi mulkide juhendaja handball.ee lehel välja nädalavahetuse positiivseid külgi.

Balti liiga tabeliseisud (edasi saavad A-grupi viis ja B-grupi kaks esimest):

A-alagrupp: Zaporožje ZTR 11, Riihimäe Cocks 9, Minski SKA ja Dobele ZRHK Tenax 7, Klaipeda Dragunas 5 ja Põlva Serviti 3 punkti. ZTR-il on üks, Cocksil kaks ja SKA-l kolm mängu varuks.

B-alagrupp: Vilniuse VHC Šviesa 12, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 11, Riia Celtnieks ja Kaunase Granitas-Karys 10, HC Tallinn 5 ja Viljandi HC 2 punkti. Celtnieks ja Viljandi on pidanud ühe kohtumise teistest enam.