Serviti klaaris Tallinnaga arved juba avapoolajal

-Henri Sillaste | Foto: Helin Potter

Teisipäeva õhtul peeti mitmesajapealise publiku silme all Kalevi spordihallis käsipalli Eesti meeste meistriliiga tippmäng teisel ja kolmandal tabeliastmel paiknevate meeskondade vahel, kus Põlva Serviti alistas kodusaalis mänginud HC Tallinna 31:20 (16:8).

Kodumeeskond alustas 255 pealtvaataja toetusel bravuurikalt – Robin Oberg, Rauno Aus ja uuesti Oberg tekitasid 3:0 algedu. Kuigi vahepeal realiseeris Henri Sillaste karistusviske, siis esimese väravani mängust jõudis Serviti alles seitsmendal minutil, mil Stanislav Holodjuk tegi seisuks 4:2.

Sünnipäevalaps, 27-aastaseks saanud Uku-Tanel Laast viskas 5:2, kuid siis spurtis Serviti kogenud ääremängijate Sillaste ja Kristjan Muuga abiga viigini. Veidi aega visati väravaid vaheldumisi, ent pärast Laastu 7:6 tabamust 12. minutil jäid pealinlased kaheksaks minutiks “kuivale”. Külalistel tabas kaks korda Holodjuk ja korra Sillaste ning Serviti juhtis 10:7.

Tiitlikaitsja sai võimsa hoo sisse, kaitse ja oma värav lukustati nii, et Tallinn viskaski avapoolaja viimase 18 minutiga vaid ühe värava! Serviti skooris laia rindega, kaheksa pallurit said käe valgeks ning pärast Mathias Rebase tabamust mindi puhkepausile 16:8 eduseisul.

Nagu esimest, nii ka teist pooltundi alustas paremini Tallinn, heasse viskehoogu sattus avapoolajal nullile jäänud Sergei Glinka. Põlvalastel oli vastus olemas Henri Hiiendi näol, kes sai kirja Serviti teise poolaja neli esimest tabamust ning lähemale kui kuus väravat ei saanud Tallinn kuidagi. 41. minutil tuli Hiiendi ja Sillaste visetest hoopis 22:13.

Siis aga jäi Serviti esmalt kahemehelisse vähemusse ning põgusaks hetkeks kolmekesigi, aga mängukäiku need karistused ei muutnud. Turvaline vahe püsis ja kasvas 56. minutil Rebase täpse viske järel kahekohalise numbrini. Lõpuvile kõlades oli Serviti saanud kindla 31:20 võidu.

Ühte ja ülivõimsat väravakütti ei kerkinud esile kummaski meeskonnas. Võitjate poolel tabas Sillaste viis ning Rebane, Hiiend, Ülljo Pihus, Alfred Timmo ja Anatoli Tšezlov neli korda. Kaotajate kasuks viskas Glinka viis, sünnipäevalaps Laast neli, Oberg, Aus ja Markus Viitkar kolm väravat.

Enne HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi homset mängu Põlvas kohaliku Coopiga, tõusis Serviti A-vaheturniiri liidriga samale pulgale – mullustel finalistidel on 27 punkti. Viie silma kaugusele jääva Tallinna lootus otsepääse poolfinaali teenida muutus ähmasemaks, ent vaheturniiri lõpuni on veel neli vooru. Coopil on neljandana koos 15 punkti.

Mängu käik (Tallinn – Serviti): 1:0, 2:0, 3:0, 3:1 (7 m, 5. min), 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 5:4, 5:5 (10. min), 6:5, 6:6, 7:6, 7:7, 7:8, 7:9 (15. min), 7:10, 8:10 (20. min), 8:11, 8:12, 8:13 (25. min), 8:14 (7 m), 8:15, 8:16 (poolaeg). 9:16, 9:17, 10:17, 10:18, 11:18 (35. min), 12:18, 12:19, 13:19, 13:20, 13:21 (40. min), 13:22, 14:22 (45. min), 15:22, 15:23, 16:23, 16:24, 16:25 (50. min), 17:25, 17:26, 18:26, 18:27 (55. min), 18:28, 18:29, 19:29, 19:30, 19:31, 20:31 (7 m, lõpp).