Serviti otsustas võitja saatuse juba esimesel poolajal

-Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meeste meistriliiga põhi- ja vaheturniiri kaks paremat meeskonda pidasid viimase omavahelise kohtumise enne otsustava mängufaasi algust. Poolfinaaliedu korral mitte enne kullamängu vastakuti minevas paaris sai Põlva Serviti kodusaalis 32:24 (19:9) jagu Viljandi HC-st.

Põlvas, Mesikäpa hallis alustas kodumeeskond paremini, külalised said kätte 3:3 viigi, kuid siis põgenes Serviti eest. Poolaja keskpaigaks oli eduseis viieväravaline ja seda kasvatati enne vaheajapausi kahekordseks. Kümne erineva palluri skooritegemise toel juhtis tiitlikaitsja 19:9.

Külalised olid Põlvas põhiväravavaht Rasmus Otsata, vastased mängisid parimas rivistuses, aga peatreener Kalmer Musting jagas mänguaega küllalt võrdselt. Kristo Voika eestvõttel üritas Viljandi järele spurtida, kuid kiirelt taastus kümneväravaline vahe. Kümme minutit enne lõppu kaotasid mulgid Kristo Järve, kes teenis kolmanda kaheminutilise karistuse.

Võõrustajad hoidsid kindlat edu teiselgi pooltunnil ja alistasid Viljandi 32:24. Võitjate poolel said käe valgeks koguni 14 pallurit, Carl-Eric Uibo ja Sergei Ljubtšenko viskasid neli väravat, kaotajatest oli parim Kristo Voika kaheksa tabamusega, Andrei Hapal lisas neli.

Serviti lõpetas meistriliigas kõik kümme kodumängu võidukalt. Üldse on käimasoleval hooajal võõrustajana peetud 21-st ametlikust kohtumisest kaotatud kaks – korra eurosarjas Našice RK Nexele ning korra Balti liigas kodustele konkurentidele Kehrast.

Täna mänguhoos olnud tiimid saavad nüüd kolm nädalat valmistuda poolfinaalideks. Tõsi, Servitil seisab 14.-15. aprillil ees Balti liiga finaalturniir, mis toimub koduses Põlvas. Viljandi poolfinaalivastane tuleb paarist HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Viimsi/Tööriistamarket, Serviti takistajaks finaalipääsul saab kas HC Tallinn või Põlva Coop.