Serviti säilitas Balti liigas edasipääsulootuse, Kehra seis on raske

-Põlva Serviti – Klaipeda Dragunas | Foto: Helin Potter

Balti liigas peeti pühapäeval veerandfinaalide avakohtumised. Põlva Serviti jäi kodus võitlusliku mängu järel 28:29 (14:17) alla Klaipeda Dragunasele ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper kaotas tiitlikaitsja Riihimäe Cocksile 19:27 (11:14). Korduskohtumised toimuvad järgmisel nädalavahetusel.

Tänavu põhiturniiril kahel korral Dragunasele alla jäänud Serviti sai kohtumise algul rünnaku kenasti jooksma ning juhtis 3:1 ja 5:3. Üheksandal minutil tuli aga valus löök, kui vigastada sai Carl-Eric Uibo. Meenutame, et viimastel nädalatel olid tagaliinist traumadega rivist langenud juba Alfred Timmo ja Stanislav Holodjuk, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kalmer Musting: siin paaris otsustatakse kõik järgmisel laupäeval

Mäng jätkus siiski võrdsena, kuniks Serviti jäi 23. minutil kahemehelisse vähemusse ja Dragunas pisut eest libises. Poolajavileks juhtis Leedu meister 17:14. Teise pooltunni algul visati pikalt väravaid kordamööda, kuid siis kerkis külaliste kangelaseks 18-aastane väravavaht Mantas Stankaitis ja Dragunas sai nelja väravaga juhtima.

Serviti leidis uue hingamise ning eriti just kaitse muutus agressiivseks. Kaotusseisul 18:22 realiseeris Henri Sillaste karistusviske ja Ülljo Pihus kiirrünnaku. 43. minutil tegi Kristjan Muuga suurepärase vaheltlõike ja vähendas kiirrünnaku järel vahe minimaalseks, 23:24. Kaks minutit hiljem sai aga Pihus punase kaardi ning valesöötudega aidati leedukaid.

Dragunas sai uuesti juhtima 27:24, ent põlvalaste väravavahid hoidsid oma meeskonda mängus. Eston Varusk oli kogu kohtumise hea, aga talle põgusalt puhkust andnud Jürgen Lepassongi tegi tähtsatel hetkedel vajalikke tõrjeid. Tõnis Kase viskest vähenes vahe 54. minutil uuesti minimaalseks, 26:27.

Serviti rivid hõrenesid veelgi, kui ka Anatoli Tšezlov kolmanda kaheminutilise karistuse tõttu eemaldati, ent Varuski tõrje järel tõi Kase tabloole 28:28 viigi. Mõnikümmend sekundit enne lõpuvilet viskas Benas Butkus aga leedukate 29:28 võiduvärava. Serviti kasuks tabas Sillaste kuus, Muuga viis ja Henri Hiiend neli korda.

“Oli teada, et tuleb üks hirmus andmine ja nii ka läks – oli taset ja oli võitlust,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting handball.ee lehel.  “Jäime rünnakul oma puuduliku tagaliini tõttu hätta, aga õnneks kompenseerisime seda eriti just teisel poolajal aktiivse kaitsega. Ja muidugi hoidsid meie väravavahid kohtumist tasakaalus. Siin paaris otsustatakse kõik järgmisel laupäeval.”

Närvilises mängus peatas Cocksi puurivaht kehralased

Kehras alustas kohtumist paremini külalismeeskond. Võõrustajad suutsid hästi liikunud Riihimäe Cocksi rünnakut vigadega takistada, aga Teemu Tamminen realiseeris kindlalt karistusviskeid ja viis kiirrünnakust külalised kuuendal minutil 4:1 juhtima. Kehralaste visked ei tahtnud kuidagi võrgus maanduda, Janar Mägi raputas kahel korral väravaraame.

Cocks juhtis pikalt, aga kaugemale kui kolm väravat eest ei saanud. Mõlemal pool hiilgasid vahepeal venelastest väravavahid Viktor Nikolajev ja Vitali Šitsko. Viigini jõudis Kehra 21. minutil Vladislav Naumenko värava järel, kuid uuesti lubati vastane kahega ette. Kohtumine muutus play-off’ile omaselt tuliseks – Cocks jäi vahepeal platsile vaid kolmekesi, ent Kehra ei suutnud olukorda ära kasutada.

Kui meeskonnad 11:11 viigiseisul jälle täiskoosseisudes platsil, oli Cocks herilase kombel vihaseks aetud ning nõelas valusalt – vaheajaks juhtis tiitlikaitsja 14:11. Teise pooltunni algul hakkas vahe kärisema, Nico Rönnberg tegi 16:11 ja Roni Syrjälä peagi 19:13. Kui siis Šitsko oma värava kümneks minutiks lukku keeras, libises mäng selgelt Soome meistri poole.

Parimal juhul juhtis Cocks juba 11 väravaga, lõpuminutitel suutsid Naumenko ja David Mamporia numbreid veidi ilustada ning lõppseisuks kujunes 27:19. Naumenko viskas kuus, Mägi neli ja Dmõtro Jankovski kolm väravat, võitjatel oli täpseim Rönnberg kuue tabamusega.

“Vastased tulid mängule kuidagi väga närviliselt ja see mõjus meilegi. Rünnakul ei saanud lihtsatest olukordadest sisse ja muidugi tegi vastaste väravavahtki hea partii. Teisel poolajal tõusis esile Cocksi kvaliteetne ja pikem pink ning meil sai jaks otsa,” kommenteeris Kehra peatreener Mart Raudsepp.