Servitil ei õnnestunud Cocksi vältida, põhiturniiri võitis SKA

– Põlva Serviti – Riihimäki Cocks | Foto: Helin Potter

Eesti käsipalliklubidel oli riigi aastapäeval tõsine tööpäev, sest kõik neli pidasid viimase kohtumise Balti liiga põhiturniiril. Põlva Serviti sai magusa 26:25 (14:12) võidu Riihimäki Cocksi üle ning kohtub tiitlikaitsjaga ka märtsikuises veerandfinaalis. Ülejäänud kolm Eesti klubi pidid vastu võtma kaotuse leedulastelt.

Eesti meister Serviti vajas A-tugevusgrupis kolmandale kohale tõusmiseks võitu soomlaste üle ning lisaks, et HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistaks Klaipeda Dragunase. Viimsi keskkooli spordihoones tegid põlvalased võimsa alguse ning asusid Hendrik Varuli värava ja kolme Henri Sillaste tabamuse järel 4:0 juhtima.

Kalmer Musting: täna oli pingevaba mäng

Eduseis püsis kogu avapoolaja, ehkki Cocks tuli korduvalt ühe värava kaugusele. Vaheajale mindi Eesti meistri 14:12 eduseisus. Teise pooltunni esimese kümne minutiga suutsid põlvalased visata vaid ühe värava ning mullune BHL-i tšempion pääses 17:15 ette. Serviti spurtis, hästi tabas Stanislav Holodjuk ja ukrainlase viskest läks Serviti uuesti juhtima 19:18.

Punkt-punkti mäng jätkus lõpuvileni, kord oli Serviti ühega peal, siis jälle Cocks. Alfred Timmo viis enne viimast minutit põlvalased ette 25:24, ent Davor Basaric viigistas. Viimane sõna jäi Tõnis Kasele, kelle pommvise maandus lati all ja tõi Servitile võidu. Holodjuk viskas kaheksa ja Mathias Rebane neli väravat võitjate kasuks.

A-grupi esikohta otsustanud mängus alistas Minski SKA 31:22 (14:11) Zaporižžja ZTR-i ning sai 15 punktiga esikoha ja otsepääsme finaalnelikusse. Dragunas ja ZTR kogusid 13 silma, paremus omavahelistes mängudes andis teise koha leedulastele. Veerandfinaali pääsesid ka Serviti (12) ja Cocks (7), Kehra lõpetas tänavuse Balti liiga punktita.

“Eile oli pinget rohkem, sest lootus säilis, et pääseme veerandfinaalis Cocksiga mängimisest,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Täna oli mõlemalt poolt pingevaba, andsime julgelt mänguaega noortele ja nii tegi näiteks väravavaht Christofer Viilop debüüdi Balti liigas. Vahepeal tundus, et mäng läheb käest, aga lõpus tõid Timmo ja Kase visked meile võidu.”

Eesti 0, Leedu 3

Veel ühes A-grupi kohtumises võõrustas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Leedu meistermeeskonda Dragunast. Kehralased said 2:1 juhtima, ent lubasid siis vastastel viis vastuseta väravat visata. Peatreener Kaupo Liiva võttis minutilise mõtlemisaja ja lühikese ajaga tehti 3:0 vahespurt.

Suurepäraseid tõrjeid tegi väravasuul Kristian Käbi ning 14. minutil tuli Uvis Strazdinši tabamuse järel 7:7 viik. Seisult 8:8 hakkas aga domineerima Dragunas, visates kuus väravat järjest ja vaheajaks juhtisid leedukad 16:10. Poolaeg lõppes aga kurval toonil, sest ühes ja samas olukorras sai Anton Borovski punase kaardi ning Käbi vigastada.

Et kehralaste teine puurivaht Mikk Aasmaa oli haige, siis tõmbas teiseks poolajaks kollkiprisärgi selga Indrek Normak. Dragunas kasvatas edu ja sai 33:23 võidu. Kehra resultatiiveimatena viskasid Kaspar Lees viis ja Sergio-Silver Kreegimaa neli väravat.

Ka B-tugevusgrupis ei teinud leedulased Eesti Vabariigi aastapäevaks kingitusi. Ehkki lõplikud tabelikohad selgusid juba laupäeval, võtsid võõrustajad Eesti klubide üle kindlad võidud. Päev varem Vilniuse VHC Šviesale kõva lahingu andnud Viljandi HC kohtus Kaunases kohaliku Granitas-Karysiga.

Mulgid ei saanud kordagi juhtima, ent veerand tundi mängiti vastasega siiski võrdselt. Teisel poolajal kasvas vahe hoolimata mulkide tublist võitlusest juba suureks. Granitas-Karys sai 35:22 (20:12) võidu. Viljandi kasuks viskasid Sergei Rodjukov ja Simon Drõgin neli väravat.

HC Tallinn mängis Vilniuses Šviesaga ning alustas paremini kui päev varem Granitase vastu, kui avapoolajal vaid viis väravat visati. Eesti karikavõitja sai 3:2 ettegi, kuid kaotusseisul 6:8 libisesid leedulased eest ning läksid vaheajale 16:8 juhtides.

Markus Viitkar ja Enrico Anton vähendasid teise pooltunni algul vahet, aga järgmised kaheksa väravat kohtumises viskas Šviesa ning võttis lõpuks kindla 31:19 võidu. Anton tabas pealinlaste kasuks viis ja Rauno Aus neli korda.

B-tugevusgrupis sai kõik selgeks juba laupäeval. Veerandfinaali pääsesid Dobele ZRHK Tenax ja Šviesa, kes kogusid vastavalt 17 ja 16 punkti. Järgnesid HC Tallinn 11, Riia Celtnieks 8, Granitas-Karys 7 ja Viljandi ühe punktiga.

Veerandfinaalid toimuvad märtsis, avamäng 9. või 10. märtsil ning kordusmäng nädal hiljem. Finaalturniirile saab kahe mängu kokkuvõttes iga paari võitja. Vastakuti lähevad Cocks – Serviti, Tenax – ZTR ja Šviesa – Dragunas.