fbpx
Close

Sillaste koondise võidust: mängitud on alles esimene poolaeg

Avatar
-Kaspar Lees, Jürgen Rooba, Kristjan Muuga ja Henri Sillaste | Foto: Helin Potter

Neljapäeval EM-valikmängus võõrsil Luksemburgi 38:33 (18:17) alistanud Eesti käsipallikoondis võõrustab sama vastast pühapäeval. Korduskohtumine algab Põlvas Mesikäpa hallis kell 13:45. Kahe mängu koondtulemuses parem meeskond pääseb 2022. aasta EM-i põhivalikturniirile.

Eesti meeskonna ühe kogenuima, 31-aastase Henri Sillaste jaoks on tegu igas mõttes kodumänguga. Mesikäpa hallis on Põlva Spordikooli kasvandik mänginud spordisaali valmimisest peale, sest kõik need 17 aastat kannab Sillaste lojaalselt kohaliku Serviti värve. Lisaks tegutseb ta samas saalis noortetreenerina, kirjutab Eesti Käsipalliliit

“Mesikäpa halli võib tõesti peaaegu teiseks koduks nimetada. Lisaks käsipallitegevusele, pidasin seal varem kehalise kasvatuse õpetajana ka koolitunde. Põlvas pole koondis juba kolm aastat esinenud, nii et kindlasti on eriline tunne ja teistsugune atmosfäär,” ootab Sillaste kodusaali rohkelt publikut.

“Käsipallis on nii varumeestepink kui tribüünid väga lähedal ning mängijad kahtlemata tunnetavad kaasaelamist. Tegutsed palju keskendunumalt kui kuuled, kuidas rahvas ja tiimikaaslased toetavad. Tõmbab endalgi emotsiooni üles, vibutad õnnestumiste puhul rusikat või teed muid trikke,” naudib kümnekordne Eesti meister täissaale.

Eesti koondisel oli neljapäeval Luksemburgiski toetajaid kohalike eestlaste hulgast. “Väga mõnusalt elas kaasa see küllalt rohkearvuline grupp eestlasi,” kiitis Sillaste. Eesti sai Luksemburgist tasavägises mängus jagu 38:33, aga viieväravalist võitu ei saa kogenud koondislase sõnul kindlasti veel edasipääsuks pidada.

“See vahe tuleb peast pühkida, tegu on ikkagi esimese poolajaga selles paaris. Alistasime Luksemburgi võõrsil kuuega ka viis aastat tagasi, aga kaotasime siis Viljandis kolmega. Vastane teeb kindlasti kodutööd ning püüab näiteks Karli ja Jürgenit pidurdada,” vihjas Sillaste handball.ee lehele neljapäeval vastavalt kümme ja üheksa väravat visanud Toomi ja Rooba suunas.

“Meie rünnak toimis Luksemburgis küllaltki hästi. Eks kui viskad 38 väravat, siis ei tohikski liiga palju nuriseda. Aga samas 33 oma võrku lubada, siin on kõvasti parandamisruumi. Seda nii kaitsemängijate kui väravavahtide töös ning omavahelises kommunikatsioonis,” hindas Sillaste.

“Kõigil tuli sisse eksimusi, kas mindi valesti lõikama või ei antud mängijat õigesti üle, aga see on parandatav. Endagi mängule paneks hindeks vaid rahuldava, sest midagi erilist ei teinud. Eksisin teisel karistusviskel, kui hakkasin üle mõtlema ja kui juba kõhkled, siis üldjuhul pall sisse ei lähe,” lahkas avamängus 60 minutit rassinud Sillaste.

scroll to top