fbpx
Close

Sillaste “Unelmate meeskond” | Hakklihamasin, noor dirigent ja liiga vara lõppenud karjäär

Avatar
-Henri Sillaste | Foto: Eesti Käsipalliliit

Käsipall24.ee lugejad valisid Eesti meistriliiga tänavuse hooaja parimaks vasakääreks Põlva Serviti 31-aastase mängumehe Henri Sillaste. Nüüd vestlesime koondislasega lühidalt karantiiniaegsetest tegemistest, kuid suure osa intervjuust otsustasime pühendada lõbusamale teemale.

Käsipall24.ee alustab oma sõsarsaidi, Võrkpall24.ee, eeskujul “Unelmate meeskonna” artikliseeriat, kus erinevad inimesed meie ala seest ja ümbert valivad kerges humoorikas võtmes mängijad, keda nad oma ideaalses võistkonnas näeks.

“Hommikuti ärkan ning täidan lapsehoidja kohutusi. Nelja-aastane laps hoiab pidevalt tegevuses. Telekast käivad enamuse ajast multikad ning alles õhtuti saan konsooli välja tuua,” rääkis Sillaste lühidalt Käsipall24.ee lehele karantiiniaegsest päevarutiinist. “Ralli ja NBA mängude taustal veedan aega. Loomulikult üritan ka kerge jooksu ning keharaskusega harjutades end toonuses hoida.”

“See hooaeg oli keerulisem kui mõned eelmised on olnud. Meile lisandus palju noori mängijaid ja teiste võistkondade tase oli samuti parem. Lihtsaid kohtumisi ei olnud.” kommenteeris koondislane. “Hetkel on mul leping järgmiseks hooajaks olemas, kuid ega keegi ei tea, kuidas praegune situatsioon tulevikku mõjutab.”

Henri Sillaste “Unelmate meeskond”:

Väravavaht: “Kuigi see valik oli keeruline ja erinevaid mõtteid oli palju, siis paneme väravasse ikka oma mehe. Eston Varusk on kindel ja kogenud poiss postide vahel.”

Vasakäär: “Häid mängijaid sellele positsioonile oleks palju ning ennast panna ei tahtnud. Mu valik langes legendi, Lars Christianseni, peale. See on kindel poiss. Võib-olla tänastest mängijatest oleks parim võrdlus temaga Uwe (Gensheimer – toim.). Vanadest Meistrite liiga mängudest on meeles, kuidas ta ikka imeväravaid skooris. Viskearsenal oli Taani koondislasel väga lai ning kiirrünnakute lahendamine on kõigil taanlastel veres.”

Vasaksisemine: “Mait Patrail tõenäoliselt ei solvu, kui valin siinkohal mehe, kes mulle nooruses väga sümpatiseeris. Pascal Hens ei ole siin koosseisus niivõrd tema mänguoskuste pärast, kui just omapärase stiili poolest. Mäletan siiani tema kukeharja ja isikupärast juttu. Tema käest tuli võimas pauk ning üks kõva viskaja peab ikka tiimis olema.”

Mängujuht: “Mõtlesin, et panen seda kogenud punti juhtima noore mehe, meie oma Alfred Timmo. Tal on üsna rahulik närvisüsteem ning hea mängija instinkt, mis teeb temast ideaalse mehe mu meeskonda dirigeerima.”

Paremsisemine: “Pean tunnistama, et sellele positsioonile mängija leidmisega oli mul kõige rohkem probleeme. Kuid lõpuks otsustasin siia asetada Laszlo Nagy. Ta on alati väljakul väga rahulik ning ungarlase liidriomadused tulevad mu meeskonnale kõvasti kasuks.”

Paremäär: “Siia asetaksin ühe üllatusmehe, Rain Kullamaa. Mäletan kui mängisime 1988. sündinud poistega Tallinnas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril ning lausa lust oli vaadata, kuidas mees seal ääre peal “lõdva randmega” skooris. Kahju, et Raini karjäär nii lühikeseks jäi, kuid tema stoiline rahu aitab tuua tasakaalu minu unelmate tiimi.”

Joonemängija: “Selle positsiooni mehe, Tauri Voldi, karjäär lõppes sarnaselt Rainiga liiga vara. Kui mu eakaaslase rünnakumäng ei olnud ehk selline, millest legende räägitakse, siis kaitses oli tegemist väga kardetud palluriga. Enne trenni sai pidevalt räägitud, et sinna Voldi juurde küll minna ei taha, see on nagu hakklihamasinast läbi käimine. Lisaks oleks Tauril ka teine väga tähtis roll – võistkonna sisekliima hoidmine. Huumorit viskas ta alati normaalselt sekka.”

Treener: “Kuna ma ise olen juba seda treeneriametit siin kergelt praktiseerinud, siis istuksin loomulikult ise juhendajapingile. Eks sellise koosseisu juhtimine oleks kõva väljakutse, kuid usun, et saaksin selle huvitava ülesandega hakkama.

Lõpetuseks, oled saanud suure au osaliseks, kuna sind valiti äsja Käsipall24.ee lugejate poolt Eesti meistriliiga parimaks vasakääreks, milliseid tundeid see sinu tekitas? “Tore ikka, kui mu pingutusi ja tööd tähele pannakse. Eks see aasta Kaspari (Lees mängis sel hooajal mängujuhi kohta – toim.) puudumine andis mulle pisikese eelise. Aga ega siin kaua aega ei lähe, kui Rebane (Mathias Rebane on Sillaste noorem ametivend samale positsioonile. – toim.) mu üle mängib ning rohkem minuteid teenib. Siis tuleb noorele ruumi teha.”

 

scroll to top