fbpx
Close

Simon Drõgin: meistriliiga on tänavu palju ühtlasem

Avatar
-Simon Drõgin | Foto: Helin Potter

Eesti meeste meistriliigas on mängitud kolm vooru ning veidi ootamatultki on tabelijuhiks Viljandi HC. Annamegi nüüd sõna kommentaarideks liidermeeskonna kasuks kolme kohtumisega 14 väravat visanud Simon Drõginile.

Viljandi HC alustas hooaega magusa ja veidi üllatuslikugi 27:25 võiduga HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi üle. Teiseski voorus mängiti kodusaalis ja alistati Aruküla/Audentes 27:14. Stabiilselt 27 väravat visati ka kolmandas kohtumises, kuid siis tabas SK Tapa oma kodus sama palju ning tulemuseks oli viik, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Tugevale hooaja algusele järgnes Balti liiga nädalavahetus, kus kaotati kahele kodusele konkurendile – HC Tallinnale 17:26 ja Kehrale 26:31. Tõsiasi on siiski, et meistriliigat juhitakse viie punktiga, tiitlikaitsja Põlva Serviti ja HC Tallinn on ühe silma kaugusel.

“Alustasime tõesti hästi, kuigi Kehra oli avamängus soosik. Nähes aga, et neil polnud terviklikku koosseisu, saime lisamotivatsiooni. Tegime hea partii ja mängukäiku arvestades polnudki ehk meie võit nii suur üllatus,” analüüsis Simon Drõgin handball.ee lehele liigaavangut, millega tehti kena sünnipäevakink peatreener Marko Koksile.

“Arukülaga olime eelmisel hooajal mitmel korral hädas ja tahtsime kodupubliku ees väga seda mängu enda kasuks kallutada. Viik Tapaga oli ilmselt aus tulemus, kuigi mõlemad tahtsid võita. Meie jaoks kulges kohtumine üles-alla – saime mängu hästi jooksma, siis tulid jälle pidurid peale,” kahetses Drõgin.

“Meistriliiga tervikuna on tänavu päris ühtlane, ei tundu olevat üht-kaht domineerivat tiimi. Võibolla on isegi kasulik, et meeskondi vähem ja lisaks on mitmes meeskonnas noored vanematele tasemelt järgi jõudnud. Võrdsed kohtumised arendavad kindlasti noori rohkem,” kinnitas 19-aastane endine Eesti noortekoondislane.

Drõgin alustas käsipalliga legendaarse Lembit Nelke juures kaheksa-aastasena ning hiljem on treeninud Koksi käe all. “Käisin tegelikult judotrennis, kuid mulle seal eriti ei meeldinud ning läksime parima sõbraga käsipallitrenni vaatama. Peagi olin teksastes platsil ja loopisin palli ning kuna väga meeldis, siis jäingi,” kirjeldas Drõgin esimesi samme käsipallis.

Viljandi HC on viimastel aastatel üle elanud suuri muutusi, sest erinevatesse välisklubidesse siirdunute nimekiri on pikk. Täna teenivad leiba välismaal Kristo Voika, Karl Roosna, Karl Toom, Rasmus Ots, Sten Maasalu ja Ott Varik. Et lahkunuid oli teisigi, siis pidid verinoored pallurid vägagi varakult meeste mängu lülituma.

“Algul oli ikka väga keeruline, kui paar-kolm aastat tagasi meistriliigas pidi mängima hakkama. Täna on meil veel nooremad satsis ja pean ütlema, et näiteks Mihkel [Lõpp] ja Sass [Aleksander Pertelson] on sisse elanud palju kiiremini ja paremini kui mina omal ajal,” lahkas Drõgin mulkide viimaste aastate noorenduskuuri.

Kevadel Viljandi Gümnaasiumi lõpetanud ja TTÜ-sse astunud Drõgin läheb 1. oktoobril kaitseväkke ja nii nihkub käsipallurielu tagaplaanile. “Loodan mängudele ikka saada, aga pallitreeningutest jään mingiks ajaks eemale. Eks siis tuleb jõusaalis tööd teha. Seda ongi vaja, sest kaitsetöö mulle meeldib ja on ehk isegi mu suurim trump,” hindas mullu noormeeste A-klassis parimaks kaitsemängijaks valitud Drõgin.

scroll to top