Siuntio alustas Sten Maasalu üheksa värava toel hooaega võidukalt

-Sten Maasalu ja Ott Varik | Foto: Helin Potter

Täna algas Soome meistriliiga, kus esimesena läksid lahingusse Siuntio If ja seal mängivad Sten Maasalu ning Ott Varik. Kohtumine lõppes eestlaste võiduga Turu IFK üle 28:34

SIF lõpetas eelmise hooaja pronksiga ning medalilootusega minnakse vastu ka uuele hooajale. Mulluses koosseisus palju muutusi toimunud ei ole, minejate hulgas on Ukraina joonemängija Eduard Zakharov ning lisandunud on mängujuht Anton Luuppala. Nendele lisaks sai eestlaste koduklubi kurva uudise hooaja eel, kui eelmisel aastal suurt rolli mänginud Alexander Von Numers peab aasta vahele jätma ajupõrutuse tõttu.

“Eelmise hooaja medal andis hea energia võistkonnale selleks aastaks,” ütles Siuntio peatreener Teddy Nordling Soome Käsipalliliidu pressiteates. “Eks me ikka tahame nüüdki medalitele mängida, kuid sama idee on ka teistel tiimidel, üritame võitluses sees olla.”

Turu IFK – Siuntio IF 28:34 (13:17)

Esimene poolaeg kulges võrdsete lahingus, kus kumbki järgi ei andnud. Kuniks 11:12 seisult tegi Siuntio 5:2 spurdi ning 30 minuti möödudes oli seis 13:17. Teisel poolajal sai küll Turu võistkond kaks korda vahe paariväravaliseks, kuid liiga ohtlikuks eestlastele ei saadud ning lõpuks suhteliselt kindel võit SIF-ile 28:34. Eestlased etendasid taaskord võidus suurt rolli, kui Sten Maasalu viskas üheksa väravat ja teenis kolm tähte (Soomes antav auhind mängu parimale – toim.). Ott Varik skooris kolm korda.

“Meie mäng  oli veel rabe aga paanikat otseselt ei tekkinud,” ütles Sten Maasalu Käsipall24.ee lehele “Jäime nende 7-6-ga hätta. Enda panusega jäin kokkuvõttes rahule, eriti just rünnakupoolel.”

“Meie kaitse toimis ja väravavaht aitas taga, tänu sellele saime lihtsaid väravaid. Mängus pidasime kokkulepitud asjadest kinni, rünnakul olime rahulikud ja kindlad,” lisas Ott Varik. “Sten tegi hea kohtumise ning enda esitusega jäin ka rahule.”

Sten Toomla ja Ardo Puna Helsingi IFK alustab meistriliigat kolmapäeval võõrsil BK-46 vastu. Siuntio peab oma järgmise kohtumise järgmisel laupäeval Pargas IF-iga.