fbpx
Close

Sivertsson naiste MM-i lõppvaatusest: otsustavates mängudes näidati kõrgetasemelist käsipalli

Avatar
-Hollandi naiste koondis | Foto: EPA/Scanpix

Pühapäeval lõppes Jaapanis naiste käsipalli MM-finaalturniir, kus esmakordselt krooniti maailmameistriks Holland. Tänavuse MM-i võttis handball.ee lehele kokku Rootsi naiste koondise viis aastat tagasi EM-pronksini tüürinud ja nüüd Eesti meeste rahvuskoondist juhendav Thomas Sivertsson:

“Kui vaatame umbes kümme aastat tagasi, siis toona olid võistkonnad pika turniiri lõppedes väsinud. Nüüd näitasid kõik naiskonnad otsustavates mängudes tõeliselt kõrgetasemelist käsipalli. Holland alistas Hispaania 30:29 ja võiduvärav visati kuus sekundit enne lõppu karistusviskest, mis määrati väravavahi takistamise eest.

Hispaania väärinuks ehk lisaaega, aga Holland tuli maailmameistriks siiski teenitult. Nad arenesid ja parandasid mängu turniiri käigus ning nende tagaliin oli väga võimas. Paljud ennustasid pronksiga lõpetanud Venemaa võitu ja minu arvates olnuks seegi teenitud, aga kuldmedaleid on kahjuks ainult üks.

Kui võtta turniiri tervikuna, siis oli Venemaa ilmselt parim naiskond, aga hollandlannad saavutasid tippvormi just tähtsateks mängudeks. Negatiivne üllatus oli kahtlemata tiitlikaitsja Prantsusmaa, kes alagrupist edasi ei saanud ja lõpuks 13. kohaga lõpetas.

Rootsi turniir polnud pettumus, aga polnud ka teab mis edukas. Samas alistati kohamängus Saksamaa ja platseeruti väga tähtsale seitsmendale kohale, mis andis koha Tokyo olümpia valikturniirile. Eriti oluline, et vähemalt paberil on Rootsi OM-valikgrupp veidi kergem kui teised, sest nelikus on Euroopa võistkondadest vaid MM-hõbe Hispaania.

Naiste käsipall areneb suurte sammudega. Füüsilist vastupidavust juba mainisin, aga kiirustel tegutsemine on kõvasti edasi läinud, nagu ka mängijate tehnilised oskused. Ehk ainus ala, kus hetkel ei näe arengut, on väravavahid. Oli vähe mänge, kus võinuks öelda, et puurivahid otsustasid mängu saatuse.

Kiirustest rääkides võiks veel öelda, et küsimus pole vaid jooksmises, aga just õigete otsuste vastuvõtmises suurtel kiirustel. Ja see on täna juba vägagi kõrgel tasemel, eriti võtmemängijatel, nagu Anna Vjahhireva Venemaal, Estavana Polman Hollandil või Stine Bredal Oftedal Norral.”

MM-finaalturniiri väärtuslikuimaks mängijaks valiti finaalis üheksa väravat visanud Estavana Polman. Sümboolsesse koondisse mahtus lisaks mängujuhile maailmameistritest veel väravavaht Tess Wester. Ülejäänud All Stars: Jovanka Radičevic (Montenegro), Anna Vjahhireva (Venemaa), Alexandrina Cabral (Hispaania), Camilla Herrem (Norra) ja Linn Blohm (Rootsi). Parim snaiper oli 71 tabamusega hollandlanna Lois Abbingh, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

scroll to top