SK Tapa alistas kaotusseisust HC Tallinna, järgmine mäng võib selgitada Reval-Sport/Padise finaalivastase

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste käsipallimeistrivõistlustel sai neljandal kohal olev SK Tapa kodus pärast kolme väravaga kaotatud avapoolaega 23:19 jagu HC Tallinnast, kellel on tänavune punktiarve endiselt avamata.

Kohtumist alustasid paremini külalised, kes juhtisid poolaja keskel 8:3. Seejärel viskas võõrustajate poolelt Jete Lisett Neerot kolm vastuseta väravat, kuid puhkama mindi tallinlannade 12:9 eduseisul. Teise poolaja alguses sepistas Tapa 12:15 kaotusseisus kolm tabamust järjest ning kui mängida jäi kümme minutit, siis läks 17:17 viigiseisult ette 21:18 ning võttis neljaväravalise võidu.

Tapa resultatiivseimad mängijad olid Keili Kadak 8, Mia-Marii Tedrekull 7 ja Jete Lisett Neerot 4 tabamusega. Tallinna suurimateks skooritegijateks osutusid Merit Moro 12, Anneta Jefimova 3 ning Kärt Pehk 2 väravaga. Seejuures Tallinna teise pooltunni seitsmest tabamusest kuus Moro arvele.

Kuue vooru järel on Reval-Sport/Padisel ja Reval-Sport/Mellal 10, AMV House/Põlva SK naiskonnal 6, Tapal 4 ning Tallinnal 0 punkti.

Meistrivõistlused jätkuvad 4. märtsil, kui Tallinn võõrustab Kuristiku Gümnaasiumis algusega kell 17.00 Põlvat. Naiskondade esimese omavahelise kohtumise 36:22 võitnud Põlva vajab nüüd hädasti taas kahte punkti, et võidelda koha eest finaalis, kuhu on juba jõudnud Padise. Põlva võib tiitlikaitsja küll kinni püüda, kuid paremus omavahelistes mängudes annab eelise Padisele. Lisaks sellele peab Põlva lisaks Tallinnale alistama vähemalt kolme väravaga Mella ning lootma, et mullune hõbe kaotab põhiturniiri viimases kohtumises tiitlikaitsjale. Vastasel juhul mängivad finaalis teist aastat järjest Padise ja Mella.