fbpx
Close

Skandaal: Saksamaa meistril tuleb pidada kaks mängu päevas

Avatar
-Rhein-Neckar-Löwen | Foto: imago/foto2press/Scanpix

Valitsev Saksamaa käsipallimeister Rhein-Neckar Löwen peab laupäeval kaks kohtumist. Eesti aja järgi kell 17.00 sõidetakse Meistrite liiga raames külla poolakate Kielce Vivele ja kell 19.10 tuleb koduliigas samuti võõrsil rinda pista THW Kieliga.

Saksamaa Bundesligas liidrikohta hoidva Rhein-Neckari juhid on juba teatanud, et põhirõhk pannakse mängule Kieli vastu ning Poola sõidetakse teise koosseisuga. Skandaalne olukord tekkis tänu televisioonilepingule ARD-ga, mis kannab üle Bundesligat. Teleülekanded on aga klubidele majanduslikult kasulikud. Euroopa käsipalliliit EHF teatas aga, et nemad olid oma mängugraafikud erinevate liigadega juba kaks aastat tagasi paika pannud. Saksamaa Bundesliga määras ARD survel Kieli ja Rhein-Neckari matši siiski 24. märtsile.

Ka Kiel pidanuks laupäeval mängima Meistrite liigas, kuid sakslased vahetasid ungarlaste Szegedi MOL-Pickiga kodumängud ära. Nii peeti avamatš kolmapäeval, mille Kiel võitis kodus 29:22. Rhein-Neckar aga sellist vangerdust teha ei tahtnud.

scroll to top