Soome karikavõistluste veerandfinaalis kohtusid eestlaste võistkonnad

-Eestlased Soomes | Foto: Erakogu/Hifk Handball/Helin Potter

Eile kohtusid Soome karikavõistluste veerandfinaalis omavahel Helsingi IFK ja Siuntio IF. Esimese koosseisus mängivad teatavasti Ardo Puna ja Sten Toomla ning teises Ott Varik Ja Sten Maasalu.

Soome karikavõistlustel osaleb tänavu 12 võistkonda, neli neist pääsesid eelmise hooaja tulemuste põhjal otse veerandfinaali. Nendeks olid Riihimäe Cocks, Dicken, Helsingi IFK ja Siuntio IF. Veerandfinaalideks loositi kõik võistkonnad uuesti paaridesse ning Ott Variku ja Sten Maasalu koduklubi Siuntio IF sai vastaseks Sten Toomla ja Ardo Puna tiimi Helsingi IFK. Mullu võitlesid võistkonnad teineteisega ka Soome meistriliiga pronksikohtumises ning tollal jäi kahe mängu kokkuvõttes napilt peale Siuntio. Soome karikavõistlustel selgitatakse edasipääsejad ühe mänguga.

HIFK – SIF 33:27 (14:15)

Esimesel poolajal püsis mäng võrdsena ning kumbki tiim suurt edu sisse ei saanud. 29. minutil viskas Varik Siuntio eduseisuks 15:12, kuid sellele vastas pealinna klubi kahe väravaga ning garderoobi mindi minimaalse vahega. Teisel perioodil hakkas Helsingi tiim vaikselt kohtumist enda kasuks pöörama ning kui Toomla tegi 43. minutil seisuks 23:19 oli mäng sisuliselt tehtud. Viimased hetked HIFK vaid suurendas edu ning edenes hea teise poolaja abil lõpuks kindla võiduga karikavõistluste poolfinaali.

Puna viskas võitjate kasuks kuus väravat, Toomla skooris korra. Siuntio poolelt sai Varik kirja viis tabamust ning Maasalu protokolli märget ei saanud.

Helsingi IFK ootab nüüd vastast poolfinaali, mis toimub detsembri alguses.