fbpx
Close

Soome meister suurte muudatuste lävel, lahkumas on nii eestlasest treener kui staarmängija

Avatar
-Nico Rönnberg (Riihimäki Cocks) | Foto: EPA/MAURI RATILAINEN

Valitseb Balti liiga võitja, mitmekordne Soome meister ning sel hooajal Meistrite liigas osalenud Riihimäe Cocks on suurte muudatuste lävel. Võistkonnast on suvel lahkumas nende staarmängija, Euroopa tugevaimas sarjas eelmisel hooajal üks resultatiivsemaid mehi olnud, Nico Rönnberg. Lisaks on tiimis vahetumas treeneripingil istuvad isikud.

Soome meistriliigas läbiaegade skoorijate tabelis Sten Toomla ees neljandal kohal paiknev Nico Rönnberg on järgmisest hooajast ühinemas Prantsusmaa meistriliiga klubiga US Ivry. “See võistkond on minu teeneid soovinud juba kaks aastat. Klubil on pikk ajalugu ning olen väga uhke, et saan nendega liituda,” ütles eelmise aasta Soome parim käsipallur Yle Sport lehele. “Mul on olnud palju pakkumisi välismaale minekuks, nende seas näiteks on minu teeneid soovitud Hispaanias, Rumeenias, Türgis ja Ukrainas, kuid nüüd on paberil täidetud mu soovid ning aeg minekuks õige.”

“Vabandust väljenduse eest, kuid kõval tasemel klubisid ei huvita absoluutselt, kuidas ma mängin Soome või Balti liigas. Seda võivad teile öelda kõik agendid. Kui ma ütlen, et ma olen soomlane, siis ainult kohtumised Euroopa sarjades või koondise eest annavad võimaluse neile mulje jätta,” lisas Rönnberg. “Ma olen väga tänulik Kaj Kekkile ja Gintaras Savukynasele (Riihimäe Cocksi treenerid – toim.), kes on andnud võimaluse areneda selleks mängijaks, kes ma olen. Kuid nüüd oli aeg edasi liikuda.”

Ivry on võitnud kaheksa Prantsusmaa meistritiitlit ning nende ridades on mänginud sellised maailma superstaarid nagu Luc Abalo ja Diego Simonet. Hetkel paikneb võistkond liigas 12. kohal.

Käsipall24.ee andmetel on Riihimäe Cocksi treeneripingilt lahkunud ka eestlasest väravavahtide treener Paavo Nelke ning selle hooaja lõpus lahkub peatreener Gintaras Savukynas. Äsja teatas võistkonna koduleht, et nende võistkonna treeneripingiga liitub endine peatreener Kaj Kekki ning järgmisest hooajast saab abitreeneri rolli senine mängija Bojan Zupanjac.

 

scroll to top