fbpx
Close

Soomlased avaldasid meistriliiga tiimid. Nimekirjast leiame ka HC Tallinna

Avatar
-Ville Leppänen ja Risto Lepp | Foto: HC Tallinn

Soome Käsipalliliit avaldas eile meistriliigades osalevad võistkonnad. Meeste pool leiame nimekirjast ka HC Tallinna võistkonna, kuigi hetkel veel sulgudes.

Kui enne koroonaviiruse algust raporteeris Käsipall24.ee, et HC Tallinnal on uuel hooajal plaan osaleda Soome meistriliigas, siis tundub, et pandeemia ei ole pealinna klubi plaane aeglustanud. Eile teatas põhjanaabrite käsipalliliit, et kohalikus sarjas osaleb kaheksa võistkonda ning läbirääkimised käivad ka Eesti tiimi osalemise osas. HC Tallinn osaleks vaid põhiturniiril, kus kõik meeskonnad kohtuvad omavahel kaks korda, kodus-võõrsil süsteemis.

“Juhatus otsustas ühehäälselt, et HC Tallinn võib tuleval hooajal osaleda Soome meistrivõistluste põhiturniiril. Hetkel käivad arutelud, kuidas lahendada väiksemaid probleeme, aga usume, et need ei saa takistuseks,” ütles Soome Käsipalliliidu esimees Jari Henttonen Yle Svenska lehele. “Tegemist on ajaloolise otsusega. Välismaa võistkonna osalemine meie riigi sarjas on ebatavaline.”

“Minu arvamus on, et HC Tallinn hoiab Soome liiga head taset. Eesti võistkond ei ole ehk üks tugevamaid, kuid kindlasti mitte ka nõrgim,” rääkis Henttonen. “Kui meie projekt on edukas ning klubidele see süsteem sobib, siis loodame, et meie sarjas võiks tulevikus olla veel rohkem välismaa tiime.”

Soome Käsipalliliidu kodulehe kohaselt on mõlema riigi juhtivorganisatsioonid andnud rohelise tule HC Tallinna osalemiseks, kuid täpsed läbirääkimised on veel pooleli. Otsuseni loodetakse jõuda kahe nädala jooksul. Põhjanaabrite pealinna klubi HIFK-i saidil mainitakse, et HC Tallinna osalemine sõltub ka koroonaviiruse levikust tingitud reisimispiirangutest.

HC Tallinna osalemine jätab suurima küsimuse Balti liiga osas. Suure tõenäosusega võib eeldada, et sellisel juhul pealinna klubi värskelt reformitud Eesti-Läti-Leedu sarjas ei osaleks ning see jätaks SK Tapale soovitud võimaluse see samm teha.

Soome meistriliiga võistkonnad:

BK-46, Karjaa
Cocks, Riihimäki
Dicken, Helsingi
GrIFK, Kauniainen
HIFK, Helsingi
PIF, Parainen
SIF, Siuntio
ÅIFK, Turu

(HC Tallinn, Tallinn)

scroll to top