Soomlased avasid Euroopa tugevaimas liigas võiduarve

-Riihimäe Cocks | Foto: EHF Meistrite liiga

Eelmises kahes Meistrite liiga mängus kaotused vastu võtnud Riihimäe Cocks avas nüüd kodus Tatran Presovi vastu võiduarve. Paavo Nelkega treeneripingil alistasid soomlased vastased 29:27.

Riihimäe Cocks vs Tatran Presov 29:27 (15:12)

Esimesed 10. minutit möödusid Presovi kontrolli all, kui Javier Munoz oli nende kasuks juba visanud kolm väravat. Järgmised kümme minutit kuulusid aga täielikult soomlastele, kui tehti 7:0 spurt ning poolajaks juhiti 15:12. Teise perioodi alguses suurendasid Coksi poolelt Teemu Tamminen ja Nico Rönnberg seisu juba 19:13 peale ning korraks tundus, et kohtumine on juba otsustatud. Kuid siis kasutas Slovakkia võistkond oma kogemusi ning oli juba võimatuna näiva tagasituleku äärel, kui tegi seisuks 26:26. Riihimäe aga õnnestus viimastel minutitel paremini ning nii võetigi väärikas esimene võit selle hooaja Meistrite liigas.

“Võistkond oli täna sama, kuid suhtumine oli erinev. Selles kohtumises saime kõik omad asjad töötama. Pingutasime kõvasti,” ütles Nico Rönnberg Yle Sportenile. “Ma tundsin, et see on meie mäng. Sel hooajal meil ühtegi kerget vastast pole. Iga punkt on meile hea saavutus.”

Teemu Tamminen ja Nico Rönnberg viskasid mõlemad 7 väravat. Presovi poolel oli resultatiivseim Javier Munoz 9 väravaga.

Cocks on nüüd ühe enam peetud mänguga C alagrupis neljandal kohal, Presov on kaotanud kõik kohtumised ning asub viimasel positsioonil.

Järgmise mängu Meistrite liigas peab Riihimäe Cocks 13.oktoobril, kui sõidetakse külla EuroFarm Rabotnikule.