fbpx
Close

Soomlased lõpetasid hooaja. Cocks võib jääda välja kõrgemast eurosarjast

Avatar
-Sten Maasalu ja Ott Varik | Foto: Helin Potter

Soome Käsipalliliit otsustas neljapäeva õhtul peatada kogu käsipallitegevuse selleks hooajaks. Klubidele saadetud küsitluse vastused toetasid juhatuse valikut.

Nii naiste kui ka meeste meistriliiga lõplik järjekord võetakse põhiturniiri tulemuste põhjal. Lisaks otsustas Soome Käsipalliliit, et üheski vanuseklassis medaleid ei jagata.

Naiste seas tuli Soome meistriks Helsingi IFK, kellele järgnes Dicken. Meeste pool oli põhiturniiri võitjaks Karjaa BK-46, kellele järgnesid Dicken, Cocks ning Ott Variku ja Sten Maasalu koduklubi Siuntio IF. Ardo Puna võistkond, Helsingi IFK, lõpetas aasta viiendanda.

Suurimad mõjud sellisel otsusel on kindlasti eurosarja kohtade jagamisel, kuna vaid Soome tugevaim võistkond saab õiguse mängida järgmisel hooajal loodavas European Handball League´is. (Järgmisest hooajast mängib Meistrite liigas 16 võistkonda ning teiseks tugevaim liiga nimetatakse ümber European Handball League´iks, kus osaleb 24 tiimi. Kolmas sari saab olema EHF Cup-i nimeline -toim.) Mis tähendab, et kui Karjaa või Dickeni võistkonnad soovivad selles sarjas osaleda, siis mitu hooaega Meistrite liigas võistelnud ja endale äsja uue uhke halli ehitanud Riihimäe Cocks jääks sealt välja ning peaks leppima EHF Cup-i kohaga.

Lisaks otsustas Soome Käsipalliliit, et hooaja parimad jäetakse valimata. Auhinnad jagatakse vaid Lähitapiola-tähtmängijatele ning All-Star võistkonna selgitamiseks korraldatakse rahvahääletus.

scroll to top