fbpx
Close

STATISTIKA | Coop ja Aruküla/Audentes seisavad raske ülesande ees

Avatar
-Aruküla/Audentes | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meistriliiga jätkub täna kahe kohtumisega, kui kell 19.00 lähevad vastamisi Viljandi HC – Põlva Coop ja Aruküla/Audentes – Viimsi/Tööriistamarket.

Ajalugu soosib Viljandit ning Viimsit, kes pole oma viienda vooru vastasele sel sajandil vastavalt kodus ja võõrsil punkte loovutanud. Viljandi on omal väljakul Põlva Serviti duubli alistanud seitsmel ja Viimsi vastase platsil Aruküla/Audentese kõigil kolmel korral. Ka Audentes eraldi on Viimsi vastu viies kodumatšis olnud “kuival”. Eelmisel hooajal võõrustas Viljandi Coopi kahel korral ning võttis 28:25 ja 37:28 võidu. Aruküla/Audentes jäi Viimsile alla aga 28:30 ja 24:30.

Mullu said mulgid põlvalastest küll kõigis neljas mängus jagu, kuid tänavune hooaeg pole nii hästi alanud. Viljandil on tabelis vaid kaks punkti ning viimased kolm liigamängu on kaotatud.

Võõrustajad said eelmise nädala rahulikult tööd teha, sest mitmeaastase pausi järel polnud meeskonnast kedagi Eesti rahvuskoondises. “Tegime trenni, rõhusime natuke üldfüüsilisele poolele. Lisaks said meie noored kaks mängu esiliigas, nii et koondisepaus sujus meie jaoks päris töiselt,” selgitas Viljandi HC peatreener Marko Koks.

“Coopi puhul pole kindlasti tegu lihtsa vastasega. Nad tõestasid seda juba mullu, jõudes põhiturniiril nelja hulka. Ja on nüüd veel aasta võrra kogenumad, mängides tüüpilises Põlva stiilis. Meie ülesanne on nende kiiret mängu ja nooruse uljust pidurdada ning mitte neid jooksma lubada,” arvas Koks.

Coop pole samas ühiseid treeninguid eriti teinud, sest kuna Põlva esindusklubi Serviti saatis koondisse viis meest, täiendas peatreener Kalmer Musting tiitlikaitsja treeninguid Coopi palluritega. “Täiskoosseisus pole palju treeninud, aga plaanis on kõva lahing ikka anda. Saab näha, kuidas mängupaus mõjunud on, üritame pingevabalt peale minna,” sõnas Musting.

“Viljandi hakkab koosseisumuudatustega harjuma, koostöö paraneb iga mänguga,” hindas Coopi peatreener vastast. “Andrei Hapal on tervenenud, Sergei Rodjukov heas hoos ja kohalikud noored tõstavad pead, nagu peavadki. Kindlasti kasutab Viljandi seitse kuue vastu taktikat, milleks peame valmis olema.”

Teises kolmapäevases mängus kohtuvad Aruküla/Audentes ja HC Viimsi/Tööriistamarket. Vastavalt kahe ja ühe punktiga tabeli põhjas paiknevatel meeskondadel on palju tõestada. Viimsi soovib kindlasti teha sünnipäevakingi peatreenerile, sest Jarno Nurm saab päev hiljem 26-aastaseks. Mullu jäi Aruküla/Audentes vastasele alla kõigis neljas kohtumises, parimal juhul kahe, halvimal seitsme väravaga.

Tabeliseis:

1. Tallinn 4 4 0 0 108:78 8
2. Kehra/Horizon Pulp&Paper 4 3 1 0 119:99 7
3. Põlva Serviti 4 2 1 1 116:88 5
4. Põlva Coop 4 2 0 2 115:102 4
5. SK Tapa 4 1 1 2 95:111 3
6. Viljandi HC 4 1 0 3 101:115 2
7. Aruküla/Audentes 4 1 0 3 83:113 2
8. Viimsi/Tööriistamarket 4 0 1 3 90:121 1

 

scroll to top