fbpx
Close

STATISTIKA | Eesti meistrivõistlused jätkuvad põhimõttelise vastasseisuga

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste teises voorus peetakse täna kaks teise vooru kohtumist, kus algusega kell 19.00 lähevad vastamisi Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti ning Viljandi HC – Aruküla/Audentes.

Eeldatavaks tõmbenumbriks peaks olema mulluste finalistide Kehra ja Serviti vaheline kohtumine. Meeskonnad on sel sajandil põhiturniiril Kehra kodumängudes pidanud maha 36 duelli, millest võõrustajad on võitnud 18 ja külalised 13. Viis matši on lõppenud viigilise resultaadiga. Väravate vahe on Kehra kasuks 976:963. Kehra suurim võit 33:22 pärineb 2005. aasta detsembrist ning suurim kaotus 28:38 neli aastat hiljem samuti detsembris peetud kohtumisest.

Viimasel ajal on jäme ots olnud Serviti käes, kes võitnud viimasest kuuest mängust viis ning kaotanud ühe. Mullu olid tiitlikaitsja Serviti võidunumbrid Kehras 35:26 ja 32:28.

Tänavust hooaega alustasid mõlemad meeskonnad võidukalt. Kehra alistas võõrsil Aruküla/Audentese 31:16 ja Serviti kodumängus oma duubelmeeskonna Coopi 33:21. Kehra resultatiivseimad mängijad olid David Mamporia ja Dmõtro Jankovski viie ning Servitil uus leegionär Ivan Telepnev, Roman Aizatullov ja Siivo Sokk kuue tabamusega. Kehralaste värske täiendus, Saksamaalt koju naasnud Janar Mägi arvele jäi kaks väravat.

Kehra tegi juba avalöögi ka Balti liigas, kus jäi kodus 23:40 alla valitsevale meistrile Riihimäki Cocksile. “Loodetavasti tuleb nüüd lihtsam vastane. Ehkki loomulikult on Servitiga alati raske ja samas ka eriline mängida, arvestades aastatepikkust madistamist,” sõnas Kehra peatreener Kaupo Liiva.

“Valitsevat Eesti meistrit tahaks alati võita ja kindlasti on mängijatel juba keskendumine teine kui mõne muu vastasega. Loodame Kehra publikule head mängu pakkuda ja uut mängijatki tutvustada,” lisas Liiva, oodates, et Valgevenes, Türgis, Ungaris ja Hispaanias pallinud kogenud paremsisemine Andrei Vahnovitš jõutakse registreerida.

“Septembri keskpaigaks oleme siis lõpuks meeskonna kokku saanud,” rõõmustas Serviti juhendaja Kalmer Musting. “Kaitseväeteenistusest tulid Hendrik Varul ja Martin Grištsuk ning Eston Varuskit naaseb väravasuule toetama Jürgen Lepasson. Ainsaks puudujaks on vigastust raviv Carl-Eric Uibo.”

Musting oli Liivaga ühel nõul, et Serviti ja Kehra vastasseisud on alati erilised: “Võõrsil pole kindlasti lihtne, aga mis oleks magusam kui põhikonkurenti nende oma kodus kurvastada. Kehra on uuenenud ja eks me vaatame nende Balti liiga mängu Cocksi vastu veel videolt üle.”

Kui mängupäeva teises paaris arvestada Viljandi kodumänge Aruküla ja Audentese vastu kokku, siis mulgid on kõik kaheksa vastasseisu võitnud. Suurim võit 48:21 pärineb 2014. aasta septembrist. Mullu kohtusid meeskonnad Viljandis korra, kui võõrustajad olid paremad numbritega 33:31.

Tänavuses avavoorus sai Rasmus Otsast, Robert Lõpust ning Kristo Järvest ja Voikast loobuma pidanud viljandlased võõrsil 32:21 jagu Viimsi/Tööriistamarketist ning Aruküla/Audentes jäi nagu juba enne mainitud 16:31 alla Kehrale. Viljandi suurim skooritegija oli hooaja esimeses matšis Simon Drõgin seitsme ning Aruküla/Audentesel Rauno Kopli kuue tabamusega.

Ülejäänud kaks teise vooru kohtumist, kus lähevad vastamisi Tallinn – Viimsi ning Coop – SK Tapa, peetakse neljapäeval, samuti algusega kell 19.00.

scroll to top