fbpx
Close

STATISTIKA | Kas Kehra viigistab seeria või Serviti jõuab tiitlivõidu lävele?

Avatar
-Kaupo Liiva ning HC Kehra /Horizon Pulp&Paper | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste finaalseeria Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vahel jätkub täna teise mänguga Kehras. Kolme võiduni peetava seeria avakohtumise võitis Serviti kodus 29:25.

Kui Servitil õnnestuks täna võita, lahutaks neid meistritiitlist üks võit. Lihtne see ei saa Serviti jaoks olema, sest viimase 15 aasta jooksul on meeskonnad play-offis kohtunud Kehras 24 korda, millest kumbki meeskond on võitnud 12 matši, väravate vahega 641:637 Põlvale.

Seeria teine võit võõrsil, mis viinud mängudega 2-0 ette, on finaalseerias olnud kõva valuta. 2002. aastal tõi see edu Reval-Sport/TTÜ-le, 2005 ja 2006 Kehrale, 2008 Servitile, 2009 taas Kehrale ning 2013 ja 2016 Servitile.

Mullu võitis Serviti finaalseeria avamängu Põlvas 23:21 ja kuigi teises kohtumises oli Kehra samuti kodus parem 25:20, läks tiitel mängudega 3-1 Põlvale. See on 15 aasta jooksul olnud ainus kord, kui mõlemad meeskonnad võidavad finaalseerias oma esimese kodumängu.

Kehra ja Serviti on tänavu Kehras vastamisi läinud kuus korda. Meistriliiga raames võitis Serviti 35:26 ja 32:28 ning Balti liiga veerandfinaali avamatši 31:22.

Kehra ääremängija Kaspar Lees loodab siiralt, et finaalseeria ei lõpe kolme mänguga, nagu paljud on ennustanud. “Muidugi on Serviti suursoosik, arvestades kui võimas hooaeg neil käsil on. Aga kui suudame oma vead miinimumini viia, siis on meil võimalus. Loodan, et suudame neilt mängu või enamgi näpistada – see oleks kasulik kogu Eesti käsipallile,” hindas SK Tapa kasvandik ja Kehraga kaks meistrikulda võitnud Lees Eesti Käsipalliliidule antud intervjuus.

Kuidas pidurdada Serviti parimat snaiprit Hendrik Varulit? “Siin tuleb kaugemalt pihta hakata, sest esmalt tuleb peatada põlvalaste osav mängujuht Anatoli Tšezlov – tema neid sööte sinna joonele jagab,” lausus Lees. “Aga Hendrikul on muidugi väga hea nina, ta oskab kavalalt positsiooni valida ning lisaks jookseb ta suure mehe kohta hästi kiirrünnakutessegi. Näeme vaeva temaga, aga Tšezlovi pidurdamine peataks osaliselt ka Varuli väravatehoo.”

22-aastane Varul pidas veidi üllatavaks, et ta joonemängijana on väravaküttide tabelis nii kõrgel. “Kaspari koht pole imelik, sest Eestiski on ääred tihti resultatiivsed – näiteks mullu Ott Varik ja Henri Sillaste. Aga minu positsioonil pole siin veel nii suurt rolli kui Euroopas. Ikka tahaks sinna rohkem söötu saada, sest joonelt on väga tore väravaid visata,” kinnitas Varul.

Kuidas pidurdada Kehra parimat snaiprit Kaspar Leesi? “Hea küsimus, mida eile mitte ainult treenerite, aga ka poistega arutasime. Kasparit peab väga personaalselt võtma, äärekaitsja ei tohi tema juurest kaugele liikuda, sest siis saab ta kiirelt viskele. Ja viskearsenal on tal väga kõva ning lisaks jookseb hästi kiirrünnakutesse,” analüüsis kolmekordne Eesti meister.

Erinevalt Kehra kolleegist, loodab Varul, et finaalseeria lõpeb 3:0. “Siis saaks juba pühapäeval puhkusele,” naeris Serviti mees. “Aga Kehra on kevadel heas hoos ja kindlasti saab nende kodupubliku ees raske olema. Kui üks mäng kaotada, muutuks seeria juba hoopis teistsuguseks. Võibolla üllataks paljusid ja ehmataks meid ennastki, nii et sel ei tohi lasta sündida.”

Kohtumine algab täna Kehras kell 19.00 ja sellest teeb otseülekande Delfi TV.

scroll to top