fbpx
Close

STATISTIKA | Kas mullu kodus kõik mängud võitnud Serviti suudab seeriat pikendada?

Avatar
-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste kolmandas voorus kohtuvad täna algusega kell 19.00 Põlva Serviti – Viljandi HC ning Aruküla/Audentes – Tallinn.

Serviti ja Viljandi on selle sajandi meistrivõistlustel Põlvas pidanud 37 mängu, millest võõrustajad võitnud 34 ning külalised kaks mängu. Üks matš on lõppenud viigiliselt. Väravate vahe on Serviti kasuks 1230:833. Viljandi võidud pärinevad 2000. aasta septembrist ja 2016. aasta veebruarist. Viiki mängiti 2017. aasta jaanuaris. Mullu pidasid meeskonnad põhiturniiril Põlvas kaks matši, milles Serviti jäi peale 33:12 ning 32:24. Küll oli aga Viljandi ainus, kes suutis mullu Servitist jagu saada, kui veebruaris võeti kodus 24:23 võit.

Tähelepanuväärne on fakt, et Serviti ei kaotanud eelmisel hooajal Põlvas põhiturniiril ühtegi kohtumist. Kodus viimased 11 mängu võitnud Serviti jäi Põlvas viimati tühjade kätega 2017. aasta aprillis, kui kaotati Kehra/Horizon Pulp&Paperile. Viljandi aga on võõrsil olnud tugev, sest mullu võeti vastase väljakul seitse võitu kümnest mängust.

“Tegime eelmisel nädalal keskpärase etteaste, aga muidugi tõstab viik Kehraga intriigi ning meie mängijate motivatsioonigi – Eesti meistritiitli väärtus tõuseb kui konkurents tiheneb,” arvas Serviti peatreener Kalmer Musting. “Pühapäeval on meil Kehraga ees juba uus mäng Balti liiga raames.”

Nädalavahetusel toimunud spordiliit Jõudi meistrivõistlustel nägi Musting esmakordselt sel hooajal Viljandi tiimi mängimas ja teab vastaste ridades toimunud muudatustest. “Palju põhikoosseisu mehi on lahkunud ja mõned on väga noored mängumehed. Kindlasti proovivad riske võtta ja seitsmekesi kuue vastu mängida, nii et peame oleme hästi valmis,” kinnitas Musting, et vastast ei alahinnata.

“Lihtsamaks just mängud ei lähe, aga peame pea külmana hoidma ja omad eesmärgid seadma. Oleme hetkel nii-öelda veidi graafikust maas, sest suurte koosseisumuudatustega harjumine võtab aega ning kokkumängu klappima saamine samuti. Aga et tegu on septembriga, siis pole ka kuskile kiiret,” sõnas kahe hooaja vahel üheksast mängijast ilma jäänud Viljandi peatreener Marko Koks.

Eelmisel nädalal kaotasid mulgid kodusaalis üllatuslikult Aruküla/Audentesele ja Koks teab, mille taha tulemus jäi: “Tõsiselt peame parandama realiseerimist, mis meid alt vedas. Osad pallurid on meil väga noored ja ebastabiilsus on loogiline, aga usun, et muutume mäng-mängult paremaks ja kindlamaks.”

Aruküla/Audentes võõrustas mullu meistrilliga praegust liidrit Tallinnat kahel korral ning kaotas 23:31 ja 25:27. Kui Tallinn on tänavust hooaega alustanud enda jaoks loogiliste võitudega SK Tapa ja Viimsi/Tööriistamarketi üle, siis Aruküla/Audentes üllatas pärast avavoorus saadud kaotust Kehralt Viljandit.

“Nii Arukülas kui Audenteses tehakse noortega head tööd, Aruküla SK on B-klassi Eesti meister ja A-klassiski tugevad. Kui põhimehed välja vahetasime, olime nendega kohati hädas ka Tallinn Cupil, võites vaid kahe väravaga. Nii et võtame vastast täie tõsidusega,” kinnitas HC Tallinna peatreener Jüri Lepp.

“Tähtsad mängud hakkavad nüüd vaikselt kätte jõudma, nii et loodame vormikõverat ülespoole ajada. Nädalavahetusel ootavad ees Balti liiga mängud Lätis, paari nädala pärast eurosarja kohtumised Kosovos,” lisas päev enne kohtumist 60. sünnipäeva tähistav Lepp.

“Eelmise nädala võit oli magus, aga ma pole liiga üllatunud, sest Viljandist lahkus ikka palju mehi enne hooaega. Meil aga on peaaegu sama koosseis,” lausus Aruküla/Audentese juhendaja Martin Noodla. “Tallinn on kindlasti keerulisem vastane, aga Tallinn Cupil mängisime nende vastu päris targalt. Saab olema raske, aga loodame ikka võimalikult heale tulemusele.”

scroll to top