fbpx
Close

STATISTIKA | Kas Viljandi lõpetab viimase viie aasta pikima kaotustejada?

Avatar
-Hetk mängust Tallinn – Viljandi HC (Armis Priskus, Rainer Kelk, Kristjan Koovit ja Markus Viitkar) | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Eesti meistriliigas tehakse täna algust kuuenda vooruga, kui Tallinn võõrustab algusega kell 19.00 Viljandi HC meeskonda ja Põlva Coop Aruküla/Audentest.

Hooaega nelja võiduga alustanud Tallinn kaotas eelmises voorus Kehra/Horizon Pulp&Paperile ning langes turniiritabelis teiseks. Pärast avamängu võitu neli kaotust saanud Viljandi on kahe silmaga aga eelviimasel ehk seitsmendal positsioonil. Viimati alustasid mulgid hooaega nii kehvasti viis aastat tagasi, kui esimese vooru võidu järel kaotati viis mängu järjest. Tookord koguti end ja põhiturniir lõpetati neljanda kohaga. Lisaks sellele pole Viljandil pärast seda nii pikka kaotusteseeriat olnud.

Mullu liigas debüteerinud Tallinn võõrustas eelmisel hooajal Viljandit põhiturniiril ühe korra ning see kohtumise kaotati 27:28. Märkimisväärne on fakt, et Viljandis olid mulgid paremad samade numbritega.

Viimati olid meeskonnad Viljandis vastamisi ligi paar nädalat tagasi Balti liiga raames, kus pealinlased võtsid 30:18 võidu. “Balti liigas saadud suur võit ei pane meid kindlasti vastast alahindama, Viljandi on tugev meeskond,” kinnitas Tallinna juhendaja Jüri Lepp. “Vahepeal edenesime karikasarjas samuti selge ülekaaluga, aga mängu oli Tartu Ülikooli vastu küll, meie esiliiga on heal tasemel. Õnneks on kõik mehed terved ja tahtmist täis, nii et läheme parimat andma ja pealtvaatajatele head käsipalli pakkuma.”

Mõlemad meeskonnad pääsesid Eesti karikavõistluste finaalturniirile – kus kohtutakse poolfinaalis –, kuid Viljandi pidi selleks oluliselt rohkem vaeva nägema. HC Viimsi/Tööriistamarketist oldi küll kahel korral üle, ent vastavalt vaid kolme- ja üheväravalise paremusega. Viljandi peatreener Marko Koks jäi esitustega karikamängudes rahule.

“Kaitse oli päris hea ja erinevalt eelmistest mängudest ei tulnud meil sisse suuri mõõnasid. Kindlasti saame positiivse emotsiooni pealt pealinna sõita, aga ega meil meeskonnas selliseid põdejatüüpe olegi. Kõik mõistavad, et oleme sel hooajal õpipoisid, aga eks üritame kevadeks ikka kohamängudele pääseda,” sõnas Koks.

“Viimati ei saanud me Tallinna vastu algusest peale jalgu alla ja miski eelnevalt räägitu ei toiminud. Eks teeme järeldused ja püüame paremini hakkama saada. Tallinnaga saame päris tihti nüüd mängida, aga selliseid seeriaid on ennegi olnud. Üks aasta alles mängisime siin Servitiga vist neli korda kahe nädala jooksul,” meenutas Viljandi juhendaja.

Turniiritabeli neljas Coop on tegemas ühte oma parimat hooaja algust. Põlvalased on viie vooruga kogunud kuus punkti ehk kahe võrra vähem, kui viis aastat tagasi, mil tehti meeskonna ajaloos parim algkiirendus. Tol hooajal langeti põhiturniiri lõpuks aga kuuendale tabelireale.

Hooaega on soliidselt alustanud ka nelja punktiga viiendat kohta hoidev Aruküla/Audentes. Seejuures käivitus Aruküla paremini vaid oma debüüthooajal üheksa aastat tagasi, kui viie esimese vooruga koguti kuus silma.

Eelmise hooaja põhiturniiril sai Coop kodus Aruküla/Audentesest jagu 26:25 ja võõrsil 34:28.

Tabeliseis:

1. Kehra/Horizon Pulp&Paper 5 4 1 0 147:122 9
2. Tallinn 5 4 0 1 131:106 8
3. Põlva Serviti 5 3 1 1 149:112 7
4. Põlva Coop 5 3 0 2 141:126 6
5. Aruküla/Audentes 5 2 0 3 108:134 4
6. SK Tapa 5 1 1 3 119:144 3
7. Viljandi HC 5 1 0 4 125:141 2
8. Viimsi/Tööriistamarket 5 0 1 4 111:146 1

 

scroll to top