fbpx
Close

STATISTIKA | Kehrat võõrustav Viljandi üritab kodust punktiarvet avada

Avatar
-Marko Koks ja Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Mullu Eesti meeste käsipallimeistrivõistlustel pronksmedali teeninud Viljandi HC võõrustab täna algusega kell 19.00 eelmise hooaja hõbedat Kehra/Horizon Pulp&Paperit.

Viljandi on tänavust hooaega alustanud ühe võidu ja kahe kaotusega. Viimati tehti nii kehv sissejuhatus hooajale viis aastat tagasi, kui põhiturniir lõpetati neljandana ning kokkuvõttes saadi pronksmedal. Kehral on tänavu kirjas kaks võitu ja üks viik.

Noorenenud Viljandi skooritegemine on peamiselt leegionäride õlul, sest Sergei Rodjukov ja Andrei Hapal on mõlemad visanud 14 väravat. Kehra resultatiivseim mängija on David Mamporia samuti 14 tabamusega.

Viljandi ja Kehra on käesoleva sajandi meistrivõistlustel Mulgimaa keskuses kohtunud 35 korda. Kehra on neist mängudest võitnud 28 ja Viljandi kuus ning korra on lepitud viiki. Väravate vahe on Kehra kasuks 1029:839. Kui viimased kolm kohtumist on kuulunud kehralastele, siis enne seda olid kolmel korral võidukad viljandlased.

“Kehra on selgelt vaeva näinud erinevate positsioonide täiendamisega ja paberi peal tundub neil tugevam võistkond kui meil,” hindas Viljandi peatreener Marko Koks. “Aga meeskondlik koostöö pole neil kindlasti veel nii hea kui nad sooviksid, nii et loodame seda ära kasutada. Eriti arvestades, et meie endi esitused on viimastes mängudes pidevalt paranenud.”

Väga noore koosseisuga Viljandil tähistasid mitmed pallurid nädalavahetusel B-klassi karikavõitu ja Koks tajub noorte arengut: “Selgelt on näha, et meeste mängud Eesti ja Balti liigas on poistele enesekindlust juurde andnud. Koormust saavad nad palju, aga noored mehed taastuvad kiiresti.”

Kodumeeskond loodab oma ridadesse tagasi saada näpuvigastusest paraneva Andrei Hapali, samas kui Kehra poolel peaks naasma Dmõtro Jankovski. “Ta oli reievigastusega kolm nädalat eemal ja tundsime temast puudust. Meil on tagaliinis head valikud, aga pidevalt on keegi mingil põhjusel puudu,” lausus Kehra peatreener Kaupo Liiva, kellele kolmapäeva eel teevad muret Janar Mägi ja Indrek Normaku haigestumised.

“Veidi räsitud see koosseis meil on hetkel,” tunnistas Liiva. “Viljandi on nagu meiegi hooaja eel kõvasti muutunud, aga viimastes mängudes tõestanud, et noored saavad hakkama küll. Meil on selja taga kolm kaotust tugevate vastaste vastu, aga oleme viimastel päevadel rõhunud mentaalse poole peale ja hoiame pea püsti.”

Tabeliseis:

1. Tallinn 4 4 0 0 108:78 8
2. Põlva Serviti 4 2 1 1 116:88 5
3. Kehra/Horizon Pulp&Paper 3 2 1 0 85:69 5
4. Põlva Coop 3 1 0 2 84:80 2
5. Viljandi HC 3 1 0 2 71:81 2
6. Aruküla/Audentes 3 1 0 2 60:81 2
7. Viimsi/Tööriistamarket 3 0 1 2 68:90 1
8. SK Tapa 3 0 1 2 63:88 1

 

scroll to top